Gigabyte B550M DS3H ve R5 1600 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Kratos58

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Adata 128 GB M.2 SSD
Ekran kartı
Gigabyte rtx 4060
Anakart
Gigabyte B550M DS3H
İşlemci
Ryzen 5 1600 (eski islemci, oylesine taktim)
Oncelikle herkesin gecmis bayrami mubarek olsun.

Benim sormak istediğim su: Bir sistem topladim. Ryzen 5 5600, RTX 4060, Gigabyte B550M DS3H mevcut. Soyle bir sıkıntı var. Yeni aldigim islemci henuz gelmedi ben de bu belirttigim anakarta eski işlemcimi taktim, Ryzen 5 1600. Bu anakartin bu islemci icin desteginin olmadığını biliyorum. Goruntu aldim ancak durduk yere mavi ekran hatalari aliyorum. Sebebi uyumsuz olmasi midir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle herkesin gecmis bayrami mubarek olsun.

Benim sormak istediğim su: Bir sistem topladim. Ryzen 5 5600, RTX 4060, Gigabyte B550M DS3H mevcut. Soyle bir sıkıntı var. Yeni aldigim islemci henuz gelmedi ben de bu belirttigim anakarta eski işlemcimi taktim, Ryzen 5 1600. bu anakartin bu islemci icin desteginin olmadığını biliyorum. Goruntu aldim ancak durduk yere mavi ekran hatalari aliyorum. Sebebi uyumsuz olmasi midir? Şimdiden teşekkürler.

Olabilir
Soket uyumsuzluğundan dolayı donmalar ani kapanmalar ve hatta mavi ekran bile alabilirsiniz.
Anakartın önerdiği işlemcileri kullanmak önemli :)

Sizin de geçmiş bayramınız mübarek olsun.

Olabilir
Soket uyumsuzluğundan dolayı donmalar ani kapanmalar ve hatta mavi ekran bile alabilirsiniz.
Anakartın önerdiği işlemcileri kullanmak önemli :)

Sizin de geçmiş bayramınız mübarek olsun.
Aynen dediğiniz gibi hepsini yaşadım teşekkür ederim😁

Aynen dediğiniz gibi hepsini yaşadım teşekkür ederim😁
Şimdi yeni işlemcinin taktim sorunun tekrarlayacagini düşünmüyorum

Minidump paylaşmanız en sağlıklı sonucu verecektir:

Minidump paylaşmanız en sağlıklı sonucu verecektir:
Yeni islemcimi taktigimdan beri mavi ekran almadim bide sunu sormak istiyorum aklima gelmişken topladigim sistem nasil sizce

Yeni konular

Geri
Yukarı