Gittigidiyor Teşhir Ürünü Laptop Alınır mı ?

Xehanort

Hectopat
Arkadaşlar Gittigidiyor'da Teknorya mağazası 2979 TL'ye 1 hafta teşhirde kaldığını iddia ettikleri Win 10, mx150 ve i5 8250u işlemci barındıran Acer marka laptop satıyor... Sizce almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktığın bilgisayara benzer bir Lenovo Hepsiburada'da 3.598₺ satılıyor. Teşhir ürünlerinde çizikler, darbeler olabiliyor. Ayrıca ben o bilgisayarın bir hafta teşhirde kaldığını düşünmüyorum, muhtemelen yalandır. Yani fiyat farkını, olası problemleri göz önünde bulundurarak karar ver. Piyasayı çok araştırmadım sadece HB baktım.

Bu laptop 1080p panele sahip olduğu için tercih edecektim, ancak sizinde belirttiğiniz gibi teşhirde 1 hafta kalmış olduğuna bende pek inanamıyorum. Gittigidiyor bana %5 indirim kuponu verdiği için de fiyat 2830 tl olarak gözüküyor şu an... Teknorya Bilişim %98 olumlu yorum almış ama yinede teşhir olunca güvenemiyor insan.

Beğenmezsen iade edersin. Etmesine edersin de bu süreçte neler yaşarsın orasını bilemiyorum işte... Yani sinirden tırnaklarını yiyebilirsin, THH ile uğraşmak zorunda kalabilirsin, haftalarca, aylarca sonuç beklemek zorunda kalabilirsin. Karışık işler yani...Firma ile peşin peşin konuş beğenmezsem iade edeceğim de. Darbesi, çiziği, sıkıntısı varsa bunu peşin söylemelerini iste. Madem indirim kuponu var bir görüş bakalım ne diyecekler.

Bu sabah mesaj attım kendilerine ve verdikleri cevap aynen şöyle: "Genel durumları temiz ürünlerin, herhangibir durum olursa iade edebilirsiniz." Gittigidiyor'da mesaj kutumda ve SS olarak elimde mevcut bu mesaj. 2800 tl ye win10, mx150 ve i5 8250u harika bir fırsat... Bu mesaja ragmen üründe sorun çıkarsa iade ederken bir sıkıntı yaşar mıyım ? 2 yıl garantide veriyorlar. Yorumunuz için teşekkür eder ve iyi akşamlar dilerim...

Bu konuda seni yanlış yönlendirmek istemiyorum aslında. Yani yarın sıkıntı yaşarsın sonra suçlu ben olurum. Bence düşün, taşın karar ver. :D Alırsan da yasal iade süresi içerisinde hem donanımsal testini hem de yazılımsal testini iyi yap ki yarın sorun yaşama. Bu arada MX150'nin gücünü biliyorsun değil mi? Ultra grafik takıntın varsa bu kart seni tatmin etmez, bilgin olsun. Ne amaçla kullanmayı düşünüyorsun?

Son düzenleme:
Üniversite için, daha çok web tasarımı için. Ek olarak oynamayı planladığım belli başlı oyunlar var ama güçlü sistem istemiyor onlar da... Age of Empires 2 online, Europa Universalis 4, Prototype vs vs. Bu tarz eski oyunlar hep. Strateji oyunları oldukları için FullHD panel önemli.

Anladım. Bahsettiğin oyunları çok rahat oynarsın. Dediğim gibi almaya karar verirsen aldıktan hemen sonra iyice incele. Bilgisayarı çeşitli stres testlerine sok, ısı değerlerine bak, kasasını, klavyesini, ekranını incele. Ölü piksel var mı bunlara bak. Büyük bir problem varsa da iade et gitsin. Ufak tefek sorunları da görmezden gelebilirsin. Örneğin minik bir çizik vardır problem değil bana göre. Şimdiden hayırlı olsun.

Ben şahsen teşhir ürünlerini direkt olarak görmeden almayı çok doğru bulmuyorum. Yıllar önce bir adet Blackberry telefon bir adet de Samsung tablet almıştım. Telefonu görerek aldığım için bir sıkıntı yaşamadım ancak tablet gerek ekrandaki kılcal çizikleri olsun, gerek şarj soketi problemi olsun rahatsızlık vermişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı