Teşhir ürünü laptop alınır mı?

İlk önce bu laptopu almayı düşündüm fakat Vatan taksit yapmadığı için vazgeçtim.
Zaten vatan taksit yapmaz, taksiti kredi kartına banka yapar.

İlk önce bu laptopu almayı düşündüm fakat Vatan taksit yapmadığı için vazgeçtim.
Bu da yine idare eder ama dediğim gibi tekrardan söylüyorum yerinizde olsam Hepsiburada linkindeki a15 modelini alırdım.

Model olarak oldukça başarılı ancak ekran kartı olarak zayıf. Soğutmayı gerçekten çok geliştirmiş Lenovo bu seride ancak ekran kartı 3060 olmadıktan sonra almanın pek bir mantığı yok bu bütçede.

Oyun oynayacaksanız 3050 modellerine bakmayın bile.
Laptopu oyun için değil daha çok Bilgisayar Mühendisliği için aldım.

Ben olsam sıfır A15 alırdım.

Paylaştığınız laptoplar AMD işlemcili ve bilgisayar mühendisliğinde ekran kartından çok işlemci daha önemli olduğu için bu laptopu aldım.

Paylaştığınız laptoplar AMD işlemcili ve bilgisayar mühendisliğinde ekran kartından çok işlemci daha önemli olduğu için bu laptopu aldım.
Satacağınız zaman da 3060'ı satmak çok daha kolay olur. Zaten 6800H de üst seviye bir işlemci, yarı yolda bırakmaz.

AMD işlemci olunca ne oluyor ki? Ryzen serisi yıllardır Intel'e taş çıkartıyor.

Genelde öyle deniyor ve bencede doğru.
Yanlış anlamayın ama benim üniversitedeki hocaların hiçbirinin programlar veya bilgisayar parçaları hakkında en ufak fikri yok. Keza öğrencilerin de öyle, milletin ne dediğine bakmaksızın internetteki özellikle yabancı kanalların performans testlerine veya yorumlarına bakmak gerekiyor. İşlemciler konusunda da Intel şu programda daha iyi çalışır, Ryzen şu programda daha iyi çalışır gibi bir olayı daha önce hiç duymadım. Fark olsa bile çok ufak çapta olur, asıl olarak tek çekirdek ve çok çekirdek performanslarını karşılaştırmak gerekir.

Yanlış anlamayın ama benim üniversitedeki hocaların hiçbirinin programlar veya bilgisayar parçaları hakkında en ufak fikri yok. Keza öğrencilerin de öyle, milletin ne dediğine bakmaksızın internetteki özellikle yabancı kanalların performans testlerine veya yorumlarına bakmak gerekiyor. İşlemciler konusunda da Intel şu programda daha iyi çalışır, Ryzen şu programda daha iyi çalışır gibi bir olayı daha önce hiç duymadım. Fark olsa bile çok ufak çapta olur, asıl olarak tek çekirdek ve çok çekirdek performanslarını karşılaştırmak gerekir.
Anladım, teşekkür ederim. MediaMarkt'taki çalışana laptopu almadan önce geri iade edebilir miyim diye sordum ama laptopta bir sorun yoksa iade edemezsiniz dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı