Göz sağlığı nasıl korunur?

aszx

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Siber güvenlik ile uğraştığım için sürekli bilgisayar ekranına bakıyorum günde belki 6 saat bakıyorum. Ama öğrenmek için mecburum. Bilgisayara 70 cm uzaktan bakıyorum. Gözlük kullanmıyorum. Bazen gözlerim bozulmuş gibi hissediyorum. Bu işi göz sağlığına etkisini en aza indirerek nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Siber güvenlik ile uğraştığım için sürekli bilgisayar ekranına bakıyorum günde belki 6 saat bakıyorum. Ama öğrenmek için mecburum. Bilgisayara 70 cm uzaktan bakıyorum. Gözlük kullanmıyorum. Bazen gözlerim bozulmuş gibi hissediyorum. Bu işi göz sağlığına etkisini en aza indirerek nasıl yapabilirim?

Bilgisayar için gözlükler var bu gözlüklerin camları bilgisayar olsun telefon olsun zararlı ışıkları bir nevi olsa geçirmez, bir de bilgisayardayken odanın lambası açık olup bakmanız gözünüzü kapalı ortamda bilgisayara bakmaktan az yorabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izlemeni öneririm

Hocam 20 TL'ye falan var ama onlar fazla etki vermez o yüzden bu ama 150 olursa bütçe daha güzelleri.
Hocam ben mavi ışık filtresi kullanıyorum. Gözlükle aynı işlevi görmez mi. Yani gerek var mı?
Hocam gerek varsa kaliteli önerilen bir gözlük linki atar mısınız? Mümkünse hepsiburada gibi bilindik sitelerden olsun.

Geri
Yukarı