Göz sağlığı nasıl korunur?

Valeria

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Bilgisayar üzerinden günde 10 saat kadar çalışıyorum. Mesaim bitince de oyun falan oynuyorum birkaç saat. Normal olarak bu kadar saatte gözüm ağrıyor, bazen yaşarıyor. Çalışırken gece ışığı özelliğinde kullanıyorum bilgisayarı. Yani mavi ışıkları azaltarak. Bunun haricinde göz sağlığımı koruyabilmek için bir öneriniz olur mu? Teşekkürler.

Herkese selam. Bilgisayar üzerinden günde 10 saat kadar çalışıyorum. Mesaim bitince de oyun falan oynuyorum birkaç saat. Normal olarak bu kadar saatte gözüm ağrıyor, bazen yaşarıyor. Çalışırken gece ışığı özelliğinde kullanıyorum bilgisayarı. Yani mavi ışıkları azaltarak. Bunun haricinde göz sağlığımı koruyabilmek için bir öneriniz olur mu? Teşekkürler.

Telefonunuzda falan da göz koruma modlarını açın. Aklıma sadece bu geldi.

Çok yakın olmayacak şekilde bakabilirsin. Gözlerini kırpmayı da unutmamalısın.

En az 10-12 saat günlük bilgisayar kullanıcaksınız ve gözünüz bozulmuyacak mı? Ufak veya büyük illaki bir şeyler olur. Çok yakın bir abim göz doktoru ondan duymuştum. Zaten bilgisayarsız günde taş çatlasın 4-5 saatiniz kalıyor onda da baksanız ne, bakmasanız ne.

Anti-reflektif camı olan gözlüklerden bahsediyorsunuz sanırım.
Olabilir ben de tam bilmiyorum. Yani araştırıyorum gözlük ekstra bir koruma sağlayacaksa kullanabilirim.

Günde bir iki saat dışarı çıkın. Güneş ışığına maruz kalın.
Teşekkür ederim tavsiyen için.

Günde bir iki saat dışarı çıkın. Güneş ışığına maruz kalın.
Teşekkür ederim tavsiyen için.

Yeni konular

Geri
Yukarı