GT 630M Oyunlarda Performans Sorunu

KIMIZ

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 yıllık Casper laptopum var yeni laptop alıcaktım ama bazı sorunlardan dolayı almaktan vazgeçmek durumunda kaldım. Benim laptopum şuan:

4
1 GB GT 630M
i5 3210M

Oyunlarda inanılmaz kötü performansı AC 2 de bile kasma yapıyor yani. klavyesinde 5 6 tuş bazen çalışıyor bazen çalışmıyor çalıştığı zamanda sert basmak gerekiyor. Önceden böyle değildi CS GO denedim aylar önce her şey düşükte 45 FPS bile zor gördü. Benim bu laptopla 2 ay daha idare etmem lazım ancak performansı ilk zamanlar gibi olmaz elbet ama şu oyunları kasmadan oynasam şimdilik yeterli CSGO Metin2 yada vermesi gereken performansı versin oda yeterli olur.

Benim aklıma gelen çözüm yolları;
  • RAM takviyesi yapmak.
  • Format-arada bi attırıyorum zateen ama.
  • Yeni klavye taktırmak yada klayeyi baktırmak.
  • İcini dışını temizletmek.
  • İcini acıp baktırmak herhangi bir sorun var mı diye.
Bunları yaptırırsam 2 3 ay daha kullanmam gerekcek bunları yaptırmam bir ise yarar mı? Bu zamana kadar harici klavye kullanıyordum ama o bozuldu ve o şekilde kullanmayı sevmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de i5 3210m + gt 630m + 8 GB ram ile GTA V 30 35 fps oynuyorum 1366x768 ama dizüstü 4. yılına gireceği için Casperim artık çalışa çalışa ömrünü dolduruyor. Ama Ali ağabey şöyle bir yorum yaptı.

Fotoğrafta göremedim ama temassızlık olma ihtimali var. İşlemci soğumadığı için performans düşüyor. Genellikle 4 yıl ömre ulaşan hesaplı satılan standart dizüstü bilgisayarlarda sıklıkla bu durum yaşanıyor. Bakım temizlik de yapsanız malzeme ömrü çok uzun olmayacak şekilde tasarlanıyorlar. Sıkılığı bir kontrol ettikten sonra, işlemciyi yoran yazılımsal bir sorun da yoksa fanı bir kontrol etmenizi tavsiye edeceğim.

Böyle yazdı. Fanı test edeceğim.

Intel i5 3210M Sıcaklık Sorunu Benim konumda takip edebilirsiniz. Fanı test edip bu konuya yazacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı