GT 740'dan GTX 1650 ekran kartına geçmek mantıklı mı?

KaanWS

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba GT740 ekran kartımdan GTX 1650'ye geçmeyi düşünüyorum. Sistemim H61C anakart 16 GB DDR3 RAM i5-3470 işlemci. Onun dışında yeni PSU alırsam 700W alacağım. Ama korkum ya PSU'dan çıkan güç kabloları ekran kartına ya da PC'ye giden sisteme uygun olmazsa ne yaşarım? Beni biri aydınlatırsa çok iyi olur.

Nasıl yani anlamadım kusura bakma bilgisayardan çok anlayan biri değilim.

GTX1650 ekran kartının ilk üretimi olan GDDR5 bellek ve sonradan GDDR6 şeklinde revize edilmiş 2 versiyonu mevcut. Alırken GDDR6 olmasına dikkat edin, daha performanslı.

GTX1650 ekran kartının ilk üretimi olan GDDR5 bellek ve sonradan GDDR6 şeklinde revize edilmiş 2 versiyonu mevcut. Alırken GDDR6 olmasına dikkat edin, daha performanslı.

Anladım peki PSU'dan çıkan kablolar nasıl olacak ya da direk anakarttan gelen enerji yeter mi ona şu anki 250W ama 700 alacağım onu çıkarınca tüm kabloları çıkmış olacak bende kablolardan anlamıyorum sorun çıkar mı?

Anladım peki PSU'dan çıkan kablolar nasıl olacak ya da direk anakarttan gelen enerji yeter mi ona şu anki 250W ama 700 alacağım onu çıkarınca tüm kabloları çıkmış olacak bende kablolardan anlamıyorum sorun çıkar mı?

Alacağın PSU nedir? 1650 genelde 6 pin ister, muhtemelen sıkıntı olmaz.

Aşırı dandik. Alma sakın.
Doğru düzgün bir 650W işini görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı