Gtx 770 FPS Düşmesi

compq01

Hectopat
BattleField 4 oynarken MSI AfterBurner adlı proğramı kullanarak birkaç ölçüm yaptım.
Bf4 oynarken ara sıra fps düşmesi yaşıyorum, grafik ayarları ultra'da ve 66-78 arası fps alıyorum, ancak arada 38-44 arası fps ye düşüyor. MSI AfterBurner adlı programda bakdıgımda gpu kullanımı Fps 66-78 arasında iken gpu kullanımı 77 civarında. Ancak fps düşüşü oldugunda 38'lere düşüyor. Bunu sebebi ne acaba gpu kullanımı oyunda iken neden düşer ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığı kaç derece? Sürücüler güncel mi? Windows 8.1.1 kullanın. Sistemin tamamını yazar mısınız?

İşlemci soğutucusu olarak stok fanmı kullanıyorsun? Ve bu sıcaklık değeerleri yük altında mı, boşta mı?

İşlemci soğutucusu olarak stok fanmı kullanıyorsun? Ve bu sıcaklık değeerleri yük altında mı, boşta mı?
Yük altında, stok fan kullanmıyorum.

Eğer ki işlemci, oyunda 50 6o derece ise iyi ama, oyun esnasında Core Temp ile log açık takip edersen daha iyi olur.
Gpu kullanımı düştüğü zaman paralel olarak fps'de düşüyor, gpu kullanımı neden düşüyor onu anlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı