GTX 780 Coil Whine

kederlitosbağa

Kilopat
Merhabalar

Yaklaşık 1,5 sene önce vatan bilgisayardan bir sistem topladım. Şu ana kadar ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı yoktu.
Fakat son 2-3 haftadır 60 FPS'i geçtiğim oyunlarda ekran kartından tiz bir ses geldiğini fark ettim. CS:GO gibi 300-350 FPS'le oynadığım oyunlarda daha net duyabiliyorum. PC boştayken de belli belirsiz çıtırdamalar geliyor karttan.
Kartı servise versem bire bir değişim yapılır mı? Kaç günde elime ulaşır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Not: Yakınımda Bostancı şubesi var ama bilgisayarı Acıbadem'den topladım. Sizce aldığım yere gitmem daha mı iyi olur?

Son düzenleme:
Aldığı ilk günden itibaren CW çıkan kartlar var CW performansa etki etmiyor diye ve de kulaklık kullandığı için çıkan tiz sesi dert etmeyen çok kişi var bunlardan biriside benim. 20 gün beklemeyi göze alıyorsan servise gönder derim.

Aldığı ilk günden itibaren CW çıkan kartlar var CW performansa etki etmiyor diye ve de kulaklık kullandığı için çıkan tiz sesi dert etmeyen çok kişi var bunlardan biriside benim. 20 gün beklemeyi göze alıyorsan servise gönder derim.

Evet maalesef kasa monitör yanında durduğu için rahatsız ediyor. Peki kasayla birlikte götürmeyip sırf ekran kartını götürsem sıkıntı çıkar mı sizce? Çünkü eski ekran kartlarımdan birini takıp kullanmayı düşünüyorum garanti süreci boyunca.

Merhaba. Coil Whine'ın performansa etkisi yoktur ancak benim gibi rahatsız oluyorsanız servise göndermenizi öneriyorum. Tabii ki 3 hafta boyunca ekran kartsız durabilirseniz. Ben de MSI GTX970 4G ekran kartımı gönderdim. 3 hafta oldu halen daha sonuç yok. i7 4770'ime güvenerek gönderdim ama i7 4770 daha CS:GO'yu Low'Da bile açamıyor. Ben ilk kurbanlardanım GTX970 serisinde. Daha kart Türkiye'ye gelmeden özel sipariş ile getirtmiştim ama araştırdığım kadarıyla yeni alanlarda böyle bir sorun olmadığınıı gördüm. Buna dayanarak yenisinde sorun çıkmaz amacıyla göndermiş bulunmaktayım.
Hayır sadece ekran kartını gönderebilirsiniz. Yeter ki ürünün kutu içeriği sağlam ve sağlıklı olsun. Biliyorsunuz ki servisler bu konuda çok gıcıklar.

Merhaba. Coil Whine'ın performansa etkisi yoktur ancak benim gibi rahatsız oluyorsanız servise göndermenizi öneriyorum. Tabii ki 3 hafta boyunca ekran kartsız durabilirseniz. Ben de MSI GTX970 4G ekran kartımı gönderdim. 3 hafta oldu halen daha sonuç yok. i7 4770'ime güvenerek gönderdim ama i7 4770 daha CS:GO'yu Low'Da bile açamıyor. Ben ilk kurbanlardanım GTX970 serisinde. Daha kart Türkiye'ye gelmeden özel sipariş ile getirtmiştim ama araştırdığım kadarıyla yeni alanlarda böyle bir sorun olmadığınıı gördüm. Buna dayanarak yenisinde sorun çıkmaz amacıyla göndermiş bulunmaktayım.
Hayır sadece ekran kartını gönderebilirsiniz. Yeter ki ürünün kutu içeriği sağlam ve sağlıklı olsun. Biliyorsunuz ki servisler bu konuda çok gıcıklar.

Evet ekran kartındaki Hdmi çıkışının ucundaki plastik koruma kılıfını bile isteyebilirler.

Ah ah diyorum Zamanında burada yorum yaparken GTX Serilerinde Coil Whine Sorunu var diyordum birçok muhalif, Nvidia Fanboyu arkadaş bana yok öyle birşey imkansız koskaca Nvidia yapabilirmi falan diyorlardı işte boşuna söylemiyoruz. O yazanlar bunları ve bu başlıkları okuyordur umarım...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı