Çözüldü GTX 780 SLI sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mirkan Şenol

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Boş gezenin boş kalfası ...
Merhaba, bu gün ikinci gtx780'i aldım.
Sorunum oyunlara girememe. Nvidia denetim masasından sli'ı aktif edince, oyun giriş videosundan sonra açılmıyor.
Bazen hata verip oyundan atıyor bazen de kilitlenip kalıyor.

Oyunlar orjinal değil, ekran kartı sürücüm güncel, sli desteği olmayan oyunlarda sorun yok.

• Anakartım; asus crosshair v formula z
  • İşlemcim; amd fx8350
  • Güç kaynağım; aerocool strike-x 1100watt +80 plus gold

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazmıştım sanki. :D
Windows 7 ultimate, ekran kartı sürücü sürümüm yerlerde sürünsün. :D 331.65
Oyun; batman arkham origins, battlefield 4, call of duty ghost, metro last light, grid 2.
Skill force 2 diye online bir oyun var, onda tek gpu ve cpu kullandığı için tam ekran yapsam bile sıkıntı yok.
Sorun sli aktifken, sli destekli hiç bir oyun ve test programını çalıştıramamam.
(Son kelime ne kadar tuhaf oldu böyle, söylerken sıkıntı yok, heceleyince kötüoluyor :D )

Bios 1602, windows 8.1'i yarın deneyeceğim. Kesin olarak düzelmeyecek ise, bana boşuna format attırmayın hocam.

Bios 1602, windows 8.1'i yarın deneyeceğim. Kesin olarak düzelmeyecek ise, bana boşuna format attırmayın hocam.
Tabikide işletim sistemi değişikliğinin bir etkisi olmayacak hocam.

Hocam ben ekran kartı sürücüsüne temiz bir kurulum yapın derim. Önce NVIDIA'yı tamamen kaldırın ve ardından Driver Fusion gibi programlar ile tüm kalıntıları silin ve NVIDIA sürücülerini tekrar yükleyin.

Tabikide işletim sistemi değişikliğinin bir etkisi olmayacak hocam.

Hocam ben ekran kartı sürücüsüne temiz bir kurulum yapın derim. Önce NVIDIA'yı tamamen kaldırın ve ardından Driver Fusion gibi programlar ile tüm kalıntıları silin ve NVIDIA sürücülerini tekrar yükleyin.

Yaptım. Hatta format bile attım.

- - - Güncellendi - - -

Sayın Recep Baltaş, gel ve sorunumu çöz artık. :D
Gel taksi paran benden.
Özel araç da gönderebilirim. :D

Mirkan kardeş en iyisi sen 2 ekran kartını 'da makul bir fiyata sat. Ve gtx780 ti al, en azın 'dan kafan rahat olur. :D

Hocam hangi sürücüleri denediniz? Çoğunluk sorunun sürücülerden olabileceğini düşünüyor ve mümkün olduğu kadar farklı sürüm deneyin demişler. (When SLI is enabled, games freeze - Guru3D.com Forums)

Benzer bir sorun ile karşılaşan sizinle aynı marka PSU sahibinde de aynı şeyler oluyormuş. Başka bir güç kaynağı ile denemeniz mümkün mü? AX860 ya da HX850 mesela. (Inventus'da AX860 490 TL) (GTX 580's in SLI crashing/freezing - Graphics cards - Monitors/video)
Sırf sli yapmak için de yeniden bir psu almak mantıksız geliyor bana. Kartları başka bir arkadaşının sistemine takıp denemesi lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı