GTX 960 kaç sene gider ?

DuckDodgers

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bir sorum olacaktı. Sizce GTX 960 şu an ki oyunlarıda varsayarsak kaç sene daha rahat oynatır?

2gb vram sıkıntı, seneye oyunların neler isteyeceğini bilemeyiz. Bu modele para vermeye gerek yok. 960ti modeli cıkarsa düşünülebilir. Amd yönel.

2gb vram sıkıntı, seneye oyunların neler isteyeceğini bilemeyiz. Bu modele para vermeye gerek yok. 960ti modeli cıkarsa düşünülebilir. Amd yönel.
2 GB VRAM sikinti mi tamam Shadow of Mordor Ultra Texture'si almak icin 6 GB VRAM istiyo ama benim ekran karti bunu asabilliyor veya Watch Dogs oyunun kodunu felan degistirerek Ultra Textures'i alabilliyorsunuz Örnek veriyim size benim su anda GTX 770'im var ve Battlefield 4'ün sistem gereksiminlerine bakdigimda 3 GB VRAM istiyor ama aslinda Ultra'da oynatamam lazim ama nasil oynatiyorum 1920x1080P de 70-80 FPS'lere cikiyor 4k'da 20 FPS ! GPU gücü önemli GB degil!

2 GB VRAM sikinti mi tamam Shadow of Mordor Ultra Texture'si almak icin 6 GB VRAM istiyo ama benim ekran karti bunu asabilliyor veya Watch Dogs oyunun kodunu felan degistirerek Ultra Textures'i alabilliyorsunuz Örnek veriyim size benim su anda GTX 770'im var ve Battlefield 4'ün sistem gereksiminlerine bakdigimda 3 GB VRAM istiyor ama aslinda Ultra'da oynatamam lazim ama nasil oynatiyorum 1920x1080P de 70-80 FPS'lere cikiyor 4k'da 20 FPS ! GPU gücü önemli GB degil!
Son 3-4 senedir durum belki Vram dan kartın gücüne kaymış durumda olabilir. 4 yıl önce herkes GB 'ıa bakarak kart alıyodu. Sonra durum değişti çünkü piyasadaki kartların vram boyutu 4 yıl boyunca çıkan oyunları rahat şekilde kaldıracak düzeye geldi. Tabi sonra da ekran kartının gücü ön plana çıktı son yıllarda. Ama ben bunun önümüzdeki yıllarda değişeceği kanaatindeyim. 2 GB vram ömrünü doldurdu artık 2 senedir ortalama bir kart 2 gb ile çıkıyo. İlerki senelerde trend değişip 4gb gerekli hale gelecek bu da bir 5 sene rahat piyasada durur. O yüzden bence 4 gb vram li bir kart almak geleceğe yatırım yapılacaksa daha mantıklı gibi duruyor.
gtx-960-benchmark-8.jpg

Assassin's Creed Unity nets a lead for the GTX 960 over its competing R9 285, with the GM206-powered card operating at 14.14% more frames per second. ACU was unplayable on Ultra settings, largely for VRAM reasons disclosed in our ACU benchmark.
Despite memory efficiency gains, nVidia's fault can be seen in the ACU tests; a GTX 760 outperforms the new 960 due to its wider memory bus and increased bandwidth. This is a real-world example of where a memory bus gets hammered -- especially given ACU's heavy use of VRAM (frequently exceeds 2GB if available).

Bu da nvidianın kendi yayınladığı benchmark karşılaştırması. Yazıda da dediği gibi ACU ultra presette ağır vram kullanımı gerektirdği için kartın gücü bir şey ifade etmiyor ve 760'ın bile gerisinde kalıyor :) Sen yine 4 GB almaya çalış hocam :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı