GTX 960 kaç sene gider ?

Gtx 960 1080p de Antia alising değerlerini biraz Kısarak bazı oyunlar dışında tüm oyunları en az 2 yıl Ful ultra ayarlarda oynatır.2GB Ram az ama herşey parasına göre.Gtx 970 e gelirsek 970 şuanda 1080p için çok fazla bir kart.Kısacası çok uzun bir süre 1080p ekranda tüm ayarları açıp oyun oynayabilirsin.bende 760 dan Gtx 970 'e geçmeyi planlıyorum.Şuanda 760 ile antialisingi doğal olarak kısıp HİGH - ULTRA ayarlarıda oyununa göre oynayamadığım oyun yok.tabi ben oyunun 50-60 fps den düşmesini sevmediğim için kendime göre ayar çekiyorum ve watch dogs , bf 4 , Blackflag gibi birsürü sayabileceğim oyunu çok akıcı bir şekilde zevkle bitirdim.970 alırsam hiç korkmadan tüm ayarları açıp akıcı bir fps alıcam mesela.

Arkadaşlar anlaşılmamış galiba bazı şeyler. Gelip oyunlardan örnek veriyorsunuz. Ekran kartı sadece oyun için değildir. Bu ekran kartı 800 TL etmez. Nvidia pazar taktiği her zaman böyle idi. 2 ay kadar sonra fiyatlar 100-150 TL oynadığın da üzülmeyin. 960ti modeli için de fiyat aralığı oluşturulmuş olacak.

hocam dediğiniz kart asus ta 840 tl msi da 810 tl onun yerine gtx 770 galaxy de 859 tl ya da zotac ta da aynı fiyata onu alsanız daha karlı çıkmazmısınız ya da 770 tl civarı 280x alsanız sapphire asus veyahut powercolor ın daha ucuza biraz daha iyi diye biliyorum ben (fiyatlar tabiki mağazalara-sitelere göre değişiyor)

Kim diyebilir ki 2 sene, 3 sene gider? Nvidia bile bence 3 sene sonrasının pazarını tam düşünemezken insanlar bunu nasıl bilebiliyor hayret ediyorum! Kimse sormuyor ki bu işlemci ya da bu bellekler kaç sene gider? Ne yani şimdi sistemin diğer bileşenlerini çöpe atmayı göze alıyor insanlar da ekran kartından mı kâr edecekler? Aklım almıyor doğrusu! Şuan ihtiyacınızı karşılayabilecek bir kart sizi en uzun süre idare edebilecek karttır. Şimdi 4 Gb bellekli 900 serisi bir kart alsanız 3 sene sonra bilmem bişey serisi 8 Gb bellekli kartlar çıkacaktır. Sizin alacağınız kart yine bugün ki kartlara tekabül eder. 2 seçenek var;

1) Ya son çıkan seriden en pahalı olan kartı alıp aklımızdaki soru işaretlerine son vereceğiz
2) Ya da işimize yarayan, işimizi görebilecek kartı alıp oyunumuzu oynayıp keyfine bakacağız! (Recommended)

GTX960 1 sene Ultra'da götürür. Toplam kullanım ömrü olarak da 3 sene diyebilirim. Sonra değiştirme gereği duyacaksın. Tıpkı şuanki GTX560,660 kullanıcıları gibi. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı