GTX 970 Oyunlarda Saniyelik Donma

Descrow

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba arkadaşlar, ben şubat ayında sağlam bir sistem toplamıştım ama şu an hemen hemen tüm oyunlarda 1-2 saniyelik donma sorunu yaşıyorum. 50 derecenin üzerine hiç çıkmadı PC ve özelliklerim şu şekilde; İntel i7 6700k işlemci, 2x8 GB 2666 MHz corsair DDR4 RAM, GTX 970 ROG strix ekran karti, asus maximus vii ranger ana kart, 750w 80+ silver güç kaynağı, seagate barracuda 2TB 7200 RPM, kasa zalman n11 neo, İşlemci soğutucu Coolermaster Hyper212 evo.

Neyin termal macununu niye değiştirsin? Saçma sapan cevaplar vermeyin.
Windows 10 kullanmıyorsanız Windows 10'a geçin.
2. olarak Ekran kartı sürücülerini DDU ile tamamen kaldırıp en güncel sürümü kurun.

KadirGN, Windows 10 kullanıyorum sürücülerimde güncel ancak dün birşey farkettim görev yöneticisini açtığımda disk kullanımı %99 gözüküyor ve arada başlat menüsü donmakta. Diski zorlayan hizmet ana bilgisayarı yerel sistem (ağ kısaltmalı) dikkatimi çekti. Acaba arka planda bu gibi fakrörler diski %100-99 kullandığında oyuna yansıyıp saniyelik donma kasma vb. gibi olayları mı tetikliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı