Oyunlarda saniyelik takılmalar

Hocam ama diğer insanlar yaşamıyorken ben neden yaşıyorum ki? Para verip alıyoruz sonuçta, doğru düzgün bekleneni alamıyorsak ne anladım ben bu işten.
Maalesef yapacak birşey yok. Bilgisayar değil konsola geçiş yapın eğer performans takıntınız varsa. Ben ciddi düşünüyorum bunu.
Youtube'daki oynanış videolarına aldanmayın. Onlar video sadece. Crysis 1'i bugün en güçlü sistemde bile biraz zorlanarak oynarsınız mesela. Oyun tam anlamıyla akmaz.

Bu sorundan ben de çok muzdarip oldum ve bende de tek sorun çıkarmayan oyun sizdeki gibi R6'ydı. Güç kaynağı değiştim, düzelmedi. Anakart, RAM ve İşlemci değiştim gene düzelmedi. Farklı ekran kartı ile denedim yine takıldı. Ardından aklıma en son yeni almış olduğum ve hiç şüphelenmediğim SSD geldi. Bilgisayarımda ikinci takılı olan SSD'ye Windows'u kurup oyunları denediğimde takılma sorunları yok oldu. Özellikle Valorant'da Yüzde 1 ve 0,1 FPS'im aşırı iyileşti. Adata XPG SX6000 Lite'a Windows'u kurduğum zamanlarda oyunlarda takılma yapıyordu, şimdi Samsung 870 EVO'ya geçtim, hiçbir şekilde takılma sorunu yok. Size tavsiyem farklı bir SSD ile denemeniz. Ama sadece oyunları yeni aldığınız SSD'ye kurmayın, ayrıca direk olarak Windows'u da yeni aldığınız SSD'ye kurun. Düzelmezse farklı çözümlere odaklanalım. Bu arada takılma sorunlarına yol açan Adata SSD testlerden sorunsuz geçiyordu, testlere çok güvenmeyin o yüzden.

@Mark Jefferson, hocam bu fikir cidden benim de aklıma geldi. Yeni almış olduğum Samsung M3 harici HDD'ye Windows 8.1 kurdum, hani belki 10'da sorun vardır diye ama yok yine çözüm olmadı aynı şekil devam etti.

2:04, 2:44, 3:11

Bu dakikalara iyi bakın. Zaten %0.1 FPS değeri düşüyor, oradan anlarsınız.

Bu tarz anlık takılmalar çoğu oyunda oluyor. Bazı oyunlarda biraz daha artış gösteriyor, değişiyor oyundan oyuna.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@Mark Jefferson, hocam bu fikir cidden benim de aklıma geldi. Yeni almış olduğum Samsung M3 harici HDD'ye Windows 8.1 kurdum, hani belki 10'da sorun vardır diye ama yok yine çözüm olmadı aynı şekil devam etti.

Bu tarz anlık takılmalar çoğu oyunda oluyor. Bazı oyunlarda biraz daha artış gösteriyor, değişiyor oyundan oyuna.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aynı şekilde HDD'ye kurduğumda yine takılma sorunu gözlemlemiştim. Windows'u farklı bir SSD'ye kurduğum zaman takılma sorunları düzeldi. Peki Valorant'da takılma sorunu yaşıyor musunuz? %1 ve %0.1 FPS en fazla ne kadar düşüyor?

Aynı şekilde HDD'ye kurduğumda yine takılma sorunu gözlemlemiştim. Windows'u farklı bir SSD'ye kurduğum zaman takılma sorunları düzeldi. Peki Valorant'da takılma sorunu yaşıyor musunuz? %1 ve %0.1 FPS en fazla ne kadar düşüyor?

Şu an test etmedim ancak hatırladığım kadarıyla o oyunda olmuyordu.

Sanırım sorun işlemcide, buna kanaat getirdim.

Son düzenleme:

Sorunu çözdünüz mü? Aynı sorun bende de var maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı