Oyunlarda saniyelik takılmalar

Yok hocam onu çözemezler ya çok zor. İşlemci kullanımı ile baş edilmiyor resmen. 90 dereceyi gördüm bu oyunda.
Ben 2600X stock soğutucu ile max 69°gördüm ama kişiden kişiye değişir. Her insan bu oyunda problem yaşıyor ama herkesin problemi farklı.
Bende de Kaspersky açıkken Rainbow oynanmıyor. Diğer oyunlarda sıkıntı yok ama şu Rainbow'a takmıs benim Kaspersky. Temiz kurulumla drop sorunum çözüldü Kaspersky olayı çok azaldı ama oldu yine. İşte bu hafta garanti işini erteledim haftaya Cumartesi deneyeceğim. Drop yersem o zaman garantiye gidicek PC.
Bilgisayar=bela demek bunu zor da olsa öğrendim.

Crysis'i SSD'ye atarak orada test ettim, yine anlık bazı noktalarda takılma vuruyor gene. Şu an oyun deneme yelpazem biraz kısıtlı olduğu için daha farklı oyunlarda da deneyeceğim. Oyun sorunudur belki.

Güncelleme:
Yeni konu açma gereği duymadan bu konudan devam etmek istiyorum çünkü şu sorundan 1 yıldır kurtulamadım ve yine aynı yine aynı... Sırf bu yüzden ekran kartını bile değiştirdim ama yok... Büyük ölçüde takılmalar geçti, eski RX 570'de bayağı uzun süren takılmalar oluyordu ancak anlık, saliselik görüntü atlamaları/takılmaları devam ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım, işlemciden şüphelenmeye başladım artık. Gece bunun hakkında video çekip atabilirim.

Son düzenleme:
HDD, SSD onlardan değil hocam hepsini test ettim. Diskten kaynaklı bir şey olsaydı uzun süreli takılmalar olurdu ama bu bildiğin görüntü saliselik atlıyor gibi geliyor, direkt göze çarptığı için de rahatsız ediyor. Bütün sürücüler her şey güncel.

Crysis'i SSD'ye atarak orada test ettim, yine anlık bazı noktalarda takılma vuruyor gene. Şu an oyun deneme yelpazem biraz kısıtlı olduğu için daha farklı oyunlarda da deneyeceğim. Oyun sorunudur belki.

Güncelleme:
Yeni konu açma gereği duymadan bu konudan devam etmek istiyorum çünkü şu sorundan 1 yıldır kurtulamadım ve yine aynı yine aynı... Sırf bu yüzden ekran kartını bile değiştirdim ama yok... Büyük ölçüde takılmalar geçti, eski RX 570'de bayağı uzun süren takılmalar oluyordu ancak anlık, saliselik görüntü atlamaları/takılmaları devam ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım, işlemciden şüphelenmeye başladım artık. Gece bunun hakkında video çekip atabilirim.

Bahsettiğiniz takılmaları ben de yaşıyorum. Size tavsiyem kafaya takmayın. SSD veya HDD ile alakası yok bu olayın. Ne ölçüde takılma yaşadığınız bilmiyorum ama sağlama HDD'yi üretici yazılımı ile veya HD Tune ile test edin. Eğer sorun yoksa takmayın kafaya. Bilgisayar platformunda bu sıkıntı hep var. Ben 12 yıldır yaşıyorum bu sorunu.

Bahsettiğiniz takılmaları ben de yaşıyorum. Size tavsiyem kafaya takmayın. SSD veya HDD ile alakası yok bu olayın. Ne ölçüde takılma yaşadığınız bilmiyorum ama sağlama HDD'yi üretici yazılımı ile veya HDtune ile test edin. Eğer sorun yoksa takmayın kafaya. Bilgisayar platformunda bu sıkıntı hep var. Ben 12 yıldır yaşıyorum bu sorunu.
Hocam ama diğer insanlar yaşamıyorken ben neden yaşıyorum ki? Para verip alıyoruz sonuçta, doğru düzgün bekleneni alamıyorsak ne anladım ben bu işten. Bahsettiğim takılmalar böyle çok anlık saliselik takılıyor. Gece video çekip atarım, daha net görürsünüz.
Peki, adettendir diye soracağım. SFC uyguladınız mı hiç? 🤣🤣
1-2 gün önce temiz kurulum yaptım. :D

Sizden videoları bekliyor olacağım. Belki de düşünülenden daha farklı bir şeydir.

Bu arada SFC uygulayın, kesin bozuk dosya bulacaktır. Benden demesi 😂

Geri
Yukarı