GTX780 mi? R9 290 PCS+ mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın yine dedigim gibi oldu.Bu konuda fikir birligi yok mu ? Ama bu gidisle r9 290 PCS+ alacagim pazar gunu gidecegiz almaya aklimdaki sistem su belirteyim :

4670K islemci
MSI z87 g-43 anakart
Powercolor R9 290 PCS+
Corsaur carbide 400R
Corsair vengeance 2x4 gb
Hyper 212 evo
Seagate 1 tb Barracuda

İşlemcide gerçekten OC yapmayı düşünüyor musun? Eğer sistem oyun için toplanmış ise en fazla +5 FPS görürsün. Paranı 'K' için çarçur edeceğine ana kart ve işlemciden kıs, ayrıca OC olmayan modeli ekle ve işlemci soğutucu da alma ve onun yerine 120 GB LS SSD ekle. Emin ol veri yükleme ve yazma hızında 10 kat fark yaşayacaksın ve oyunlarda dolma süresi bir hayli azalacak.

Şuraya bir bak istersen. Paranı boşa harcamana razı olmam. Gönderdiğim linkteki ekran kartını pas geçip PCS+ ile SSD ekleyebilirsin. SSD takıntın yoksa GTX 780 daha iyi bir tercih olur. Eğer 3500 TL bütçen var ise bu sistemin üstüne SSD ekle ve (yeşil) fanla doldur kasayı.

Son düzenleme:
Crytek firması Mantle API'sını kullanacak artık. R9 290 alman senin için en hayırlısı olur.

Crytek firması Mantle API'sını kullanacak artık. R9 290 alman senin için en hayırlısı olur.

Bende boyle dusunuyorum.Eğer o.c a ihtiyacim olmazsa alacagim sistem su :

R9 290 pcs+
4670
B85-g43 gaming
8 gb 1600 mhz

I zaman stok sogutucu idare eder mi ?

Kasa:eek:larak 450-500 tl ye onereceginiz tipi guzel bir var mi ?

İyi günler bütçeniz ne kadar ? Sistem kullanım amacınız ne?

Butce:3500 tl
Amac:Oyun

Ssd yi sonra almayi planliyorum butceyi sıkmamasi icin acelesi yok sonucta.

İyi günler ilk önce işe amd'nin driver desteği kötü diyenler olduğundan başa saralım. Ne amd'nin ne de nvidia'nın driver güncellemesi vs. gibi bir sorunu yok bunu iyi bilin. (mevzu'ya tarafsız bakın lütfen.) Ben tam 4 senedir amd kullanıyorum ve bir gün de drive vs. gibi bir sorunum olmadı ama ben bunu dedim diye olmayacak değil, kuzenimde 1 yıldır nvidia kullanyor ve hiç bir sorunu olmadı. Geldik asıl mevzu'ya bence oyun için amd tercih edilmeli render için ise nvidia seçilmeli ve amaç dışına çıkıp ekstra masraf çıkartılmamalı. O.c. mevzusuna gelince 3 adet fan olduğundan dolayı bu konuda da amd bir adım öne geçiyor ve o.c. yapıldığında nvidia'nın ti modeline yaklaşıyor.
Linkler;
PowerColor PCS+ R9 290 | techPowerUp GPU Database
ASUS GTX 780 Ti DirectCU II OC | techPowerUp GPU Database
ASUS GTX 780 DirectCU II OC | techPowerUp GPU Database 
Birazdan size sistem önereceğim.

Katiliyorum bu yuzden ekran karti konusunda amd ye yoneldim.ama islemcide hic bir faktor beni intelden geri ceviremez :)

İyi günler ilk önce işe amd'nin driver desteği kötü diyenler olduğundan başa saralım. Ne amd'nin ne de nvidia'nın driver güncellemesi vs. gibi bir sorunu yok bunu iyi bilin. (mevzu'ya tarafsız bakın lütfen.) Ben tam 4 senedir amd kullanıyorum ve bir gün de drive vs. gibi bir sorunum olmadı ama ben bunu dedim diye olmayacak değil, kuzenimde 1 yıldır nvidia kullanyor ve hiç bir sorunu olmadı. Geldik asıl mevzu'ya bence oyun için amd tercih edilmeli render için ise nvidia seçilmeli ve amaç dışına çıkıp ekstra masraf çıkartılmamalı. O.c. mevzusuna gelince 3 adet fan olduğundan dolayı bu konuda da amd bir adım öne geçiyor ve o.c. yapıldığında nvidia'nın ti modeline yaklaşıyor.
Linkler;
PowerColor PCS+ R9 290 | techPowerUp GPU Database
ASUS GTX 780 Ti DirectCU II OC | techPowerUp GPU Database
ASUS GTX 780 DirectCU II OC | techPowerUp GPU Database 
Birazdan size sistem önereceğim.

Fan sayısı arttıkça kart daha soğuk olmuyor. Mesela MSI Ligtning GTX 780 3 fana sahip ancak Asus DirectCU II GTX 780 2 fana rağmen ondan 10 C' daha soğuk. Lightning daha fazla OC oluyor diye daha sıcak değil. Boşta olsa bile daha sıcak...

1 -) Ekran Kartı: GTX 780 Lightning / 1678 TL
Bu kart OC'landığı takdirde R9 290x'in OC'lu versiyonunu az bir fark ile geçebiliyor.
2 -) İşlemci: i5-4670 / 595 TL
3 -) Ana Kart: H81-PLUS İntel / 203 TL
4 -) RAM: 8GB (2x4) 1600 MHz CL9 / 251 TL
5 -) HDD: 1TB Sata 3.0 7200 Rpm / 172 TL
6 -) SSD: 120GB LS / 278 TL
7 -) Kasa: Z3 Plus MidT ATX / 129 TL
8 -) PSU: Tauro +80 600W / 174 TL

Toplam: 3480 TL / %30 Hafta Sonu İndirimli Hali İle.

Fan sayısı arttıkça kart daha soğuk olmuyor. Mesela MSI Ligtning GTX 780 3 fana sahip ancak Asus DirectCU II GTX 780 2 fana rağmen ondan 10 C' daha soğuk. Lightning daha fazla OC oluyor diye daha sıcak değil. Boşta olsa bile daha sıcak...

1 -) Ekran Kartı: GTX 780 Lightning / 1678 TL
Bu kart OC'landığı takdirde R9 290x'in OC'lu versiyonunu az bir fark ile geçebiliyor.
2 -) İşlemci: i5-4670 / 595 TL
3 -) Ana Kart: H81-PLUS İntel / 203 TL
4 -) RAM: 8GB (2x4) 1600 MHz CL9 / 251 TL
5 -) HDD: 1TB Sata 3.0 7200 Rpm / 172 TL
6 -) SSD: 120GB LS / 278 TL
7 -) Kasa: Z11 Plus MidT ATX / 214 TL
8 -) PSU: Tauro +80 600W / 174 TL

Toplam: 3565 TL / %30 Hafta Sonu İndirimli Hali İle.

O zaman lightning modelini niye öneriyorsun?
GTX 780 lightning
Biraz zor geçer r9 290x'i.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı