Hangi banka kartını alınmalı?

Ben otelde çalışırken, döviz yatıracağım zaman zorlanıyordum diğer bankalarda. Mesela işbankasına en az 20 Euro olması gerek yatırmam için. Parça parça 5-10 Euro kabul etmiyordu. Ama garantide böyle bir sıkıntı yok. 5-10 yatırabiliyorsun. Onun haricinde maaş hesabı olacağı zaman, EFT-Havale ücreti kesmiyor sizden. + kullanımı daha elverişli ve arayüzü çok basit.

Reşit olmayanlara en hızlı şekilde hesap açan banka muhtemelen Ziraat Bankası. Tek veli ile birkaç tane belge imzalıyorsunuz. Sıra hariç bankadaki işin maksimum 5 dakika. Kart olarak şubeden direkt isimsiz, çipsiz, temassızı olmayan Bankkart alabileceğin gibi, kurye ile çipli, isimli, temassızı olan Bankkart da alabilirsin. Kart SKT'si olarak ekstra bir düzenleme yok. Mobil uygulamada sadece bakiyeni görüntüleyebilirsin. EFT-Havale yok.

İş Bankası İlk İmza hesabında bayağı bir evrak imzalıyorsunuz, hatırladığım kadarıyla tek veli yeterli. Kart olarak ''İlk İmza Bankamatik Kartı'' veriliyor. Bana çipli, isimli, temassız MasterCard gelmişti; eskiden çipsiz, temassızı olmayan kart veriyorlarmış. Kartın SKT'si, senin 18 yaşına girdiğin ay ve yılda sona eriyor. Sadece sisteme tanımladığın kişilere havale yapabilirsin. Tanımlama işlemini banka şubesi üzerinden yapıyorsun.

YapıKredi kullanmadım ama bildiğim kadarıyla başvuru için iki veliyle birden şubeye gitmen gerekiyor.

Son düzenleme:
Reşit olmayanlara en hızlı şekilde hesap açan banka muhtemelen Ziraat Bankası. Tek veli ile birkaç tane belge imzalıyorsunuz. Sıra hariç bankadaki işin maksimum 5 dakika. Kart olarak şubeden direkt isimsiz, çipsiz, temassızı olmayan Bankkart alabileceğin gibi, kurye ile çipli, isimli, temassızı olan Bankkart da alabilirsin. Kart Skt'si olarak ekstra bir düzenleme yok. Mobil uygulamada sadece bakiyeni görüntüleyebilirsin. EFT-havale yok.

İş Bankası İlk İmza hesabında bayağı bir evrak imzalıyorsunuz, hatırladığım kadarıyla tek veli yeterli. Kart olarak "ilk imza bankamatik kartı" veriliyor. Bana çipli, isimli, temassız Mastercard gelmişti; eskiden çipsiz, temassızı olmayan kart veriyorlarmış. Kartın Skt'si, senin 18 yaşına girdiğin ay ve yılda sona eriyor. Sadece sisteme tanımladığın kişilere havale yapabilirsin. Tanımlama işlemini banka şubesi üzerinden yapıyorsun.

Yapı Kredi kullanmadım ama bildiğim kadarıyla başvuru için iki veliyle birden şubeye gitmen gerekiyor.

Ziraat alsam başka bir ziraat kullanana para gönderemez miyim?

Ziraat alsam başka bir ziraat kullanana para gönderemez miyim?

Kardeşime hesap açmak için Akbank'ı tercih ettik. EFT-havale mevcut. ( yetişkinler ile aynı koşullar geçerli ) işlem ardından hemen isimsiz banka kartı teslim ediyorlar. Verdikleri kart benim de aktif olarak Akbank'ta kullandığım kart, internet bankacılığı ve temassız seçenekleri olan bir kart. 18 yaşından küçük gibi hissettirmeyen bir banka olduğunu düşünüyorum. Ailenizin borcu olması hiç birşeyi etkilemiyor, banka için siz diğer müşterilerden farksızsınız. Bakiye olarak eksiye düşemediğinizden herhangi problrm yok.

Kardeşime hesap açmak için Akbank'ı tercih ettik. EFT-havale mevcut. ( yetişkinler ile aynı koşullar geçerli ) işlem ardından hemen isimsiz banka kartı teslim ediyorlar. Verdikleri kart benim de aktif olarak Akbank'ta kullandığım kart, internet bankacılığı ve temassız seçenekleri olan bir kart. 18 yaşından küçük gibi hissettirmeyen bir banka olduğunu düşünüyorum. Ailenizin borcu olması hiçbir şeyi etkilemiyor, banka için siz diğer müşterilerden farksızsınız. Bakiye olarak eksiye düşemediğinizden herhangi probilirim yok.

Çok teşekkürler EFT havale olayı başka bir bankaya para gönderebiliyor olmam değil mi?

Geri
Yukarı