Hangi banka kartını çıkarmalıyım?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhabalar, 18 yaşıma gireceğim birkaç gün sonra. Sonunda bir banka kartı alıp internet işlemlerimi daha rahat yapabilirim. Ama hangi bankayı seçeceğim konusunda kararsız kaldım. Ziraat, Garanti ve Enpara'yı düşünüyordum. Birkaç arkadaşım hem garanti hem ziraati bir arada kullanıyor. Sizce hangisini çıkarmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 18 yaşıma gireceğim birkaç gün sonra. Sonunda bir banka kartı alıp internet işlemlerimi daha rahat yapabilirim. Ama hangi bankayı seçeceğim konusunda kararsız kaldım. Ziraat, Garanti ve Enpara'yı düşünüyordum. Birkaç arkadaşım hem garanti hem ziraati bir arada kullanıyor. Sizce hangisini çıkarmalıyım?

Garanti BBVA'yı kullanabilirsiniz.

Merhaba, 18 yaşıma gireceğim birkaç gün sonra. Sonunda bir banka kartı alıp internet işlemlerimi daha rahat yapabilirim. Ama hangi bankayı seçeceğim konusunda kararsız kaldım. Ziraat, garanti ve Enpara'yı düşünüyordum. Birkaç arkadaşım hem garanti hem ziraati bir arada kullanıyor. Sizce hangisini çıkarmalıyım?

Garanti, Enpara ve Akbank kullanıyorum. Akbank almamın sebebi ilk kartımdı para biriktirmek içindi. Garanti almamın sebebi ise iş yeri içindi. Enpara'yı da bazı yerlere para yatırmak ücretsiz oluyordu ondan dolayı tercih etmiştim. Sanırım şu anda Enpara'nın pek bir avantajı yok Akbank'ın chip para özelliği vardı garantininde bonus onlara bakabilirsin. Bende kredi kartı başvurusu yapacağım büyük ihtimalle garantiden yana kullanacağım tercihimi. Ama iş yeri Akbank kullansa onu tercih ederdim çünkü uygulama arayüzü olsun avantajları olsun çok hoşuma gidiyor bence Akbank'ı tercih edin. Ek olarak kredi kartı çıkaracaksan Enpara'yı çok tercih etme pek taksit avantajı olmuyor yani alacağın üründe hangi kartlara taksik olduğu yazar Enpara'yı görme ihtimalin azdır.

Akbank iyidir tavsiye ederim. Fakat kredi kartı çıkaracaksan biraz sıkıntı çıkarabilirler aidat ile ilgili. Tüm ödemelerimi ekstre üzerinden ödüyorum ve her ay en az 2000₺'lik ödeme yapıyorum. Aktif olarak sürekli kartımı kullanıyordum ki bana 308.5₺ aidat yazılana kadar. İade edemeyeceklerini söylediler, bende kartımı iptal edip tüm paramı ve hisselerimi başka bankaya aktaracağımı söyledim. Bakalım 7 gün içinde dönüş yapacaklarmış ne diyecekler.

Geri
Yukarı