Çözüldü Hangi Hastalık Uçuş Anında Daha Çok Rahatsız Eder?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Beyin yakmalı mantık zorlamalı günlere ara verdikten biraz dinlendikten sonra devam:) Can sıkıntısına kafa yormaya devam edelim biraz daha. Tabii her zamanki gibi Google amcaya danışanları kınamaya şiddetle devam ediyoruz:)

Pilot veya yolcu hiç farketmez. Bir uçuşun var. Biraz rahatsızsın o gün. Yani öyle kırgınlık falan değil, doktora gitmişsin ve sana evet sen de şu hastalık var demiş bile çoktan. Sen tabii doktorun tavsiyesine uymamışsın ve yine de uçağa bineceksin. Sence ne tür bir hastalığın olsaydı uçuş esnasında en çok rahatsızlık hissederdin ve lanet olsun insek artık da şu dert bitse derdin? Ankete de işaretlerseniz ve nedenini de yazarak cevap verirseniz süper olur bence:)

A.) Göz Hastalığı
B.) Üroloji veya İdrar Yolları Hastalığı
C.) KBB Hastalığı
D.) Diş Hastalığı

Çözüm
Evet östaki borusunun asıl amacı iç ve dış basıncı dengelemek. Onun içi de solunum yolu enfeksiyonları ilerleyince orta kulak iltihabına yol açabiliyor.
E KBB niye? Diş tamam test ettin ama KBB niye?:)

Zonklama vurdu mu mahvediyor insanı ya cidden. Gözünü açası bile gelmiyor insanın.
Tamamen basınçtan dolayı. Özellikle kulak çok sıkıntılı.

Akrabam'ın kulak rahatsızlığı var gerçekten sıkıntılı bir süreç. Allah kimseyi sağlığıyla sınamasın.
Başım çatlar gibi oluyor hep. Şanslıysam ara ara oluyor ama ağrılı geçiyor.
Majezik ya da Minoset en büyük dostum bu konuda. :(
Geçenlerde yolculuk yaparken griptim. Bütün genzim falan doluydu. 1:30 saatlik uçuş bitmedi resmen. Gözümden yaş geliyordu resmen. Bir de bana pek öyle ağrı kesiciler etkili olmuyor maalesef. Kafamı önüme eğdim sadece inmeyi ve bitmesini bekledim.

Son düzenleme:
@painkiller Ee, nerde plaketim? Hak ettim ama :D
4’te 4 oldu sanırım değil mi:) Ama bu sefer ufak bir hata yaparak bulmuşsun cevabı. Sadece pilot için soruyorum gibi sanmışsın. Cevabın doğru gidiş yolun yanlıştı yani biraz:) Ama yine de tebrikler tabii ki:)

Geri
Yukarı