Hangi iPad'i almalıyım?

CryBlood

Hectopat
Merhaba Technopat Ailesi,

İlk başta Macbook veya Macbook Pro 13" bakıyordum fakat daha sonra teknoloji mağazalarındaki elemanlar fikrimden vazgeçirdiler. Yakın zamanda bir iPad almayı planlıyorum.

Genel kullanım amacım:
  • Ofis işleri (mail takibi, PDF, Word, Excel, Powerpoint gibi belgeler incelemek ve hazırlamak)
  • Akademik araştırma (İnternet ortamı veya kütüphanede kullanılabilecek, araştırma ve katalog tarama gibi işler yapılabilecek, fiziksel belgelerin fotoğrafını çekerek saklayabilecek, notlar alabilecek ve e-kitap okuyabilecek)
  • Saha çalışmalarında (Bazı zamanlar saha çalışmalarında bulunuyoruz bu zamanlarda yanımda taşıyabileceğim bir cihaz olması benim için çok iyi olur.)
Dediğim amaçlar için uygun aklımda iki model var. İlk olarak bu sene tanıtılan 6. Nesil iPad hem kalem destekliyor hem de yeterli özelliklere sahip gibi duruyor fakat internette memnuniyet sayısı biraz az gibi. İkinci olarak iPad Pro bu cihazın özellikleri ve fiyatı oldukça yüksek fakat geçen senenin modeli bu yüzden alırken yenisini almak istemekteyim. Yeni cihazın ne zaman çıkacağını bilmediğim için bekleme konusunda ve hangi cihazı almam gerektiğine dair de net bir fikre varamıyorum.

Bir de tablette 4G fonksiyonu önemli bir özellik mi yani alırken 600-700 TL daha verip 4G versiyonunu mu almalıyım? Hadi aldık diyelim bu özelliği nasıl kullanabileceğim?

Sizin fikirlerinizi almak istiyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı