AMD R9 290 Hangi Modelini Almalıyım?

R9 290 serisinden en iyi olanı "PowerColor R9 290 PCS+"dir. Gerek soğutma, gerek performansı ile gerçekten göz dolduran bir karttır.

PowerColor R9 290 PCS+ ile Sapphire R9 290 TRI-X'i karıştıranları anlıyamıyorum. PowerColor daha üstün soğutucu özelliği ve buna rağmen kısa bir karttır. Performans olarakta 1-2 FPS önde seyretmektedir.

Powercolor PCS+ tam f/p kartı ama stoklarda yok malesef.Tri x almaktansa biraz daha koyup Vapor X alınması daha mantıklı bence.

Sapphire kullanan arkadaşlar acaba ekran kartından dolayı oyunda ekran kararması, FPS düşüşü (ani şekilde) vb. sorunlar oldu mu? Kartın avantajlarını ve dezavantajlarını yazarsanız çok sevinirim.

Servisine Türkiye'de kim bakıyor biliyor musunuz Sapphire'in?
Malesef. Bende 3 gün önce aldım.

R9 290 serisinden en iyi olanı "PowerColor R9 290 PCS+"dir. Gerek soğutma, gerek performansı ile gerçekten göz dolduran bir karttır.

PowerColor R9 290 PCS+ ile Sapphire R9 290 TRI-X'i karıştıranları anlıyamıyorum. PowerColor daha üstün soğutucu özelliği ve buna rağmen kısa bir karttır. Performans olarakta 1-2 FPS önde seyretmektedir.
Soğutma yönünden Sapphire R9 290 TRI-X 2 derece daha soğuk bizzat test etmişliğim var. Yanlış bilgilendirme yapmayın. Performans olarak PCS+ 2 Fps fark ediyor.

Malesef. Bende 3 gün önce aldım.

Soğutma yönünden Sapphire R9 290 TRI-X 2 derece daha soğuk bizzat test etmişliğim var. Yanlış bilgilendirme yapmayın. Performans olarak PCS+ 2 Fps fark ediyor.
Yanlış bilgilendirme yapmıyorum, yönetici arkadaşlarımız bile PCS+ daha iyi soğutma olduğunu kanıtlamışlar. İncelemenizde PCS+ kullandınızmı bilmiyorum fakat yönetici arkadaşlarımıza göre PCS+'e, TRI-X'e göre daha soğuk bir karttır.

Yanlış bilgilendirme yapmıyorum, yönetici arkadaşlarımız bile PCS+ daha iyi soğutma olduğunu kanıtlamışlar. İncelemenizde PCS+ kullandınızmı bilmiyorum fakat yönetici arkadaşlarımıza göre PCS+'e, TRI-X'e göre daha soğuk bir karttır.
Bizzat kendim ve Tomshardware sitesinde yapılan incelemelere göre Sapphire R9 290 TRI-X 2 derece daha soğuk.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı