Harici HDD çalışıyor ama PC görmüyor

radi0head

Hectopat
Yer
Void
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba yeni sistem topladım ve kurdum, kasamın (TUF GT301) ön kısmındaki USB giriş yuvasına kendi harici hard diskimi taktığım zaman ışığı yanıyor ancak PC de herhangi bir tepki vermiyor ne yaptıysam olmadı driverlar güncel disk yönetimi vs onlara da baktım orada da gözükmüyor başka hard disk denedim onda da aynısı oldu.

USB kablosunu değiştir.

Kasanın arka tarafındaki sokete takınca PC tanıdı ancak neden ön kısımdaki girişleri kullanamıyorum anlamadım.

BIOS'tan USB'leri tekrar aktifleştirmen gerekiyor olabilir emin değilim fakat.

Anakart bağlantılarında sorun olabilir.

Ön taraftaki USB bağlantıları ve anakart arasında bir temassızlık veya kablolarında problem olabilir.

Ön taraftaki USB bağlantıları ve anakart arasında bir temassızlık veya kablolarında problem olabilir.

Nasıl anlayabilirim hangi kablo olduğunu?

BIOS'tan USB'leri tekrar aktifleştirmen gerekiyor olabilir emin değilim fakat.

Anlatırsanız yapayım hocam.

Nasıl anlayabilirim hangi kablo olduğunu?

Anlatırsanız yapayım hocam.

Aygıt Yöneticisi'ni gir. Görünüm menüsünden gelişmiş-gizli aygıtları göstere tıkla ve "evrensel seri veri yolu denetleyicileri" kısmına bak. Bilinmeyen aygıt ve sarı işaret varsa o USB portu arızalı demektir.
Bunu dener misin hocam.

Aygıt Yöneticisi'ni gir. Görünüm menüsünden gelişmiş-gizli aygıtları göstere tıkla ve "evrensel seri veri yolu denetleyicileri" kısmına bak. Bilinmeyen aygıt ve sarı işaret varsa o USB portu arızalı demektir.
Bunu dener misin hocam.

Başkan orada herhangi bir şey çıkmıyor da taşınılabilir aygıtlar da hard diskin ismi gözüküyor mesela fakat PC görmüyor takılı değil diyor.

Geri
Yukarı