Hayallerimizi gerçekleştirebilir miyiz?

Evet gerçekleştirilir. Hayaliniz iyi yapılmayacak şey değil ama biraz indirirseniz iyi olur. Yapamazsanız hayal kırıklığına uğramazsınız çünkü. Gökdelenli bir ev, özel şoförler biraz aşırıya kaçar :D

-Amerikaya gitmek.
-Özel şoförlerinin olması.
-Gece saat 9-10 civarları Full camla kaplı gökdelenin 70. katındaki ofisinden çıkmak.
-Özel arabana binip evine gitmek.
-Hafta sonları göletin kenarında golf oynamak.

Sizce gerçekten bu gibi klasik amerikan rüyası yaşamı hayallerimizi gerçekleştirmek imkansız mı?

- Amerika'ya gittim, bayağı uzun bir sure de orada yasadim
- Parasini verdikten sonra tum sari ve sahsi arabalar (uber, lyft) senin emrine amade ;)
- 9-10'da cikamazsin. Kurallar geregi 8 saatten fazla calisamazsin, 8 saatten fazla calisirsan 1.5 kat fazla mesai parasi alirsin. 3-4 saat icinde ugasmaya degmez, o yuzden genelde insanlar fazla para kazanacaklarsa gece yarisina kadar calismayi tercih eder. Ben en fazla 27nci katta calisabilrdim
- Kendi arabam oldu ama hayallerimin bir tik alti araba alabilmistim. GT500 istiyordum, ama 436 beygir(cik) V8 Mustang 5.0'la idare ettim 3 sene
- Golf, hiç anlamadigim bir spor(!) oldu. 3-4 defa arkadaslarla gitmistim, ne bir kuralini anladim, ne de eglendim. Bana gore dunyanin kaynaklarini tuketen en gereksiz oyun. O kadar Cim'in bakimi, sulanmasi, calisani, sadece zenginlere hizmet ediyor. Tamamen bir burjuva oyunu

Imkansiz degil, sadece zor. Dogru zamanda elinize gelebilecek kartlari iyi oynamaniz, kendinizi gelistirmeniz ve hazir olmaniz gerekiyor. Biraz da sans meselesi :)

Etrafımızdaki insanlara göz atabiliriz hocam. Örneğin, etrafınızdaki 10 kişiye Instagram'da ne kadar vakit geçiriyorsun? Geleceğin için, mesleğin için günde kaç saat çalışıyorsun? Sorularını sorarsanız 9 kişi Instagram'da daha çok vakit geçiriyor olacaktır. O 1 kişi ise diğer 9 kişiden daha başarılı olacaktır. Bir şeyde başarılı olabilmek için çoğunluğun yapmadığı şeylerin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Eğer böyle olmasaydı kimse asgari ücretle çalışmak zorunda kalmaz, herkes İTÜ,ODTÜ mezunu olurdu benim düşünceme göre.

Doğru söylüyorsunuz bu konuda size katılıyorum. Fakat zaten olmayacak diye çalışmaktan vazgeçmenin de doğru olmadığını düşünüyorum. Bu olmaz, başkası olur.
Hocam çevremdeki insanlar o kadar vakit geçiren kişiler değiller. Ben günlük Instagram ve Facebook kullanımı toplam 1 saat olmayan bir kişiyim zaten ve dediğiniz gibi çalışılması gerektiğini düşünen biriyim. Lakin burada yükseği hedeflemek yerine daha gerçekçi ve bizi daha motive edecek şeyleri hayal etmek bence daha mantıklı.

- Amerika'ya gittim, bayağı uzun bir sure de orada yasadim
- Parasini verdikten sonra tum sari ve sahsi arabalar (uber, lyft) senin emrine amade ;)
- 9-10'da cikamazsin. Kurallar geregi 8 saatten fazla calisamazsin, 8 saatten fazla calisirsan 1.5 kat fazla mesai parasi alirsin. 3-4 saat icinde ugasmaya degmez, o yuzden genelde insanlar fazla para kazanacaklarsa gece yarisina kadar calismayi tercih eder. Ben en fazla 27nci katta calisabilrdim
- Kendi arabam oldu ama hayallerimin bir tik alti araba alabilmistim. GT500 istiyordum, ama 436 beygir(cik) V8 Mustang 5.0'la idare ettim 3 sene
- Golf, hiç anlamadigim bir spor(!) oldu. 3-4 defa arkadaslarla gitmistim, ne bir kuralini anladim, ne de eglendim. Bana gore dunyanin kaynaklarini tuketen en gereksiz oyun. O kadar Cim'in bakimi, sulanmasi, calisani, sadece zenginlere hizmet ediyor. Tamamen bir burjuva oyunu

Imkansiz degil, sadece zor. Dogru zamanda elinize gelebilecek kartlari iyi oynamaniz, kendinizi gelistirmeniz ve hazir olmaniz gerekiyor. Biraz da sans meselesi :)
Teşekkür ederim daha iyi anlatılamazdı.

-Amerikaya gitmek.
-Özel şoförlerinin olması.
-Gece saat 9-10 civarları Full camla kaplı gökdelenin 70. katındaki ofisinden çıkmak.
-Özel arabana binip evine gitmek.
-Hafta sonları göletin kenarında golf oynamak.

Sizce gerçekten bu gibi klasik amerikan rüyası yaşamı hayallerimizi gerçekleştirmek imkansız mı?

İmkansız değil ama 1 saniyede olacak şeyler değil bunlar mesela üniversiteden iyi bir meslek ile mezun olmak iyi bir başlangıç olabilir ondan sonra kendi şirketini kurmak teknoloji gelişen bir sektör o yüzden iyi bir şey yaparsanız bunların hepsini yapabilirsiniz ben tavsiye veriyorum tabii başka yolları da vardır mutlaka.

Hayallerimiz ortak değil. Ama herkes yeterince çalışır ve gereken her şeyden fedakarlık ederse hayallerine ulaşabilir. Tabi hedefin gerçekçiliği de önemli o dediklerinin olması için önemli birisi olacaksın ya da çok sağlam paran olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı