HDD %100 kullanım sorunu

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bu HDD'nin %100 kullanım yapmasından bıktım, tükendim, usandım artık. Bilgisayar ilk açıldığında bile %100 kullanıyor. 2 program açıyorum %100 kullanıyor. Artık çok bunalttı bu durum beni.

1. Yeni HDD bu sorunu çözer mi?
  2. HDD mi bozuk?
Lütfen yardımcı olun. İşletim sistemi Wındows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ankini depolama olarak tutup SSD almanız daha mantıklı bir hareket olur.

Bunu anlayabilmemiz için, HD Tune Pro ile health ve error scan taraması yaptırarak görsel eklemelisiniz.

SSD aklıma çok yatan bir mevzu fakat bütçem el vermiyor o duruma. O yüzden alamıyorum yoksa aklımda.

HD Tune ile defalarca tarattım fakat hiçbir sorun gözükmüyor. Neden böyle yaptığı hakkında en ufak fikrim yok. Youtube'da ne kadar çözüm odaklı video varsa yaptım ama aynen devam.

%100 kullanım için illa HDD'nin bozuk olması gerekmiyor, yavaş HDD'lerde normal bir durum bu. HDD değiştireceğiniz zaman 1 TB almanız durumunda 200-250 TL civarında harcama yapacaksınız. Aynı harcamayı 120-240 GB SSD almak için yapın. Şu anki HDD'yi de oyunlar için ve depolama için kullanın.

%100 kullanım için illa HDD'nin bozuk olması gerekmiyor, yavaş HDD'lerde normal bir durum bu. HDD değiştireceğiniz zaman 1 TB almanız durumunda 200-250 TL civarında harcama yapacaksınız. Aynı harcamayı 120-240 GB SSD almak için yapın. Şu anki HDD'yi de oyunlar için ve depolama için kullanın.
100-200 TL civarında SSD önerisi alabilir miyim?

WD Green modelini alabilirsiniz fakat 120 GB. 2 katı alan isterseniz diye alternatif sundum 2. seçeneği. WD, Samsung, Corsair gibi markaların ürünlerini alabilirsiniz.

WD Green modelini alabilirsiniz fakat 120 GB. 2 katı alan isterseniz diye alternatif sundum 2. seçeneği. WD, Samsung, Corsair gibi markaların ürünlerini alabilirsiniz.
120 GB yeterli diye düşünüyorum. İçerisine pek bir şey kuracağımı sanmıyorum. İşletim sistemi ve belki 1-2 oyun. Onun dışında boş kalır.

Son düzenleyen: Moderatör:
120 GB yeterli diye düşünüyorum. İçerisine pek bir şey kuracağımı sanmıyorum. İşletim sistemi ve belki 1-2 oyun. Onun dışında boş kalır.
O zaman F/P açısından WD Green alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı