HDD %100 kullanım sorunu

• Konuyu başlatan eypoz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 907

eypoz

Decapat
Yaklaşık 2-3 aydır harddisk kendi kendine kapanıyor, şimdi de %100'de çalışıyor ve daha sonrasında gene kendini kapatıyor. Diske zarar gelir mi nasıl halledebilirim bu sorunu?
Windows 8.1 kullanıyorum, 2 HDD kullanıyorum, Windows'un kurulu olmadığı diskte bu sorunu yaşıyorum.

Yaklaşık 2-3 aydır harddisk kendi kendine kapanıyor, şimdi de %100'de çalışıyor ve daha sonrasında gene kendini kapatıyor. Diske zarar gelir mi nasıl halledebilirim bu sorunu?
Windows 8.1 kullanıyorum, 2 HDD kullanıyorum, Windows'un kurulu olmadığı diskte bu sorunu yaşıyorum.
Diskinizin sağlığını kontrol edin.

Disk şu anda 0'da ama bir süre sonra yine %100'e çıkıyor SATA kablolarınıda değiştirdim şimdi belki sorun oradandır diye ama fayda etmedi. Aşağıdaki SS'leri aldım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 43
  • afsaf.png
    afsaf.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 38
  • fafs.png
    fafs.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 35
SATA kablosunu değiştirin diskin yine mümkünse başka SATA portuna takın diski. SMART yerininde fotoğrafını paylaşır mısınız?

Diskin kablosunu değiştirince de veri aktarım hataları devam ederse disk bozulmuş olabilir. End to End Error Count Failed olmuş. Diskin sağlığının 0 olması lazımdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı