Her ağırlık antrenmanından sonra kardiyo yapılır mı?

ATA 1881

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Kilom çok yüksek bu yüzden her gün kardiyo yapmam lazım. Hem antrenman gününde hem off günde kardiyo yapıyorum. Gelişmeyi engeller mi bu program?

Kilom çok yüksek bu yüzden her gün kardiyo yapmam lazım. Hem antrenman gününde hem off günde kardiyo yapıyorum. Gelişmeyi engeller mi bu program?
Alacağın toplam kaloriye, hedeflerine, ağırlık antrenmanının ve kardiyolarının şiddetine süresine vs. göre cevap değişir ancak OFF günlerinde de kardiyo yapman her ağırlık antrenmanı sonrası da yapman başta dediğim bilgileri hiç bilmememe rağmen bile fazla olduğunu söyletir bana :) OFF günlerini gerçekten OFF günleri olarak geçirmen gerek belki de. Çünkü kardiyo yaptığında o gün aslında OFF günü olmaz zaten. Kendine bu kadar yüklenme. O kiloları 2-3 ayda almadın hani belki hayatın boyunca yanlış beslenmenin şimdi telafisini yapmaya çalışıyorsun ama bu her gün kardiyo yapmanı kendini bu kadar hırpalamanı gerektirmez. Radikal diyetler, her gün ağır kardiyo yapmalar; bunlar bir yerde psikolojini de sinir sistemini de kötü etkilemeye başlar.

Bacak günlerinde tavsiye etmem. Sadece kardiyo kilo verdirmez, kalori açığı verdirir. Fakat kardiyo kesinlikle öneririm, kondisyonunuz çok önemlidir.

Ben spor gunleri 15-20 dk bacagi isitmak icin kosu bandi tempo yuruyus yapiyorum.

Off gunler 1 saat tempo yuruyus sadece.

Bende kiloluyum 15kg falan verdim 1.5ayda

Yediklerine de dikkat etmek lazım.

Amacınız kilo vermek, yağ yakmak olduğu için cardioyu yapmanız çok daha yararlı ve mantıklı. Ama kesinlikle off-day yapmalısınız. Aksi takdirde vücudunuzda biriken stres sakatlık riskini artıracaktır özellikle dizlerinizdekileri. Cardioyu her antrenman sonrası kaliteli bir şekilde en az 30 dk yapın + haftada en kötü 1 gün dinlenin ama bana sorarsanız 2 gün dinlenmeniz daha sağlıklı.

@ATA 1881

Ekmek yemiyorum sadece kahvaltida tam tahilli biraz yiyorum spor oncesi.

Seker sifira yakin

Yagli kizartma yemiyorum.

Hep yemegimde salata var.

Aksam acikirsam brokoli karnibahr havuc yaslayip yogurtla yiyorum.

Lcartinitin 3000 kullanıyorum haftanin 5 gunu.
Fullbody yapiyorum.

Aklima gelenler bunlar.

@ATA 1881

Ekmek yemiyorum sadece kahvaltida tam tahilli biraz yiyorum spor oncesi.

Seker sifira yakin

Yagli kizartma yemiyorum.

Hep yemegimde salata var.

Aksam acikirsam brokoli karnibahr havuc yaslayip yogurtla yiyorum.

Lcartinitin 3000 kullanıyorum haftanin 5 gunu.
Fullbody yapiyorum.

Aklima gelenler bunlar.

Lcartinitin kullanmadan bu kiloyu veremez miydin, supplement kullanımı gerekli mi?

Lcartinitin kullanmadan bu kiloyu veremez miydin, supplement kullanımı gerekli mi?

Enerji veriyor yoksa fullbodyde derman kalmıyor bir de çok terletince motive oluyorsun sporu yarım bırakmıyorsun. Başkasını bilmem ama bende etkisi pozitif oldu hocam. Bilimsel olarak da kimi işe yarıyor diyor kimi yaramıyor diyor bilmiyorum buradaki arkadaşlar ne der.

Geri
Yukarı