"Hesap Dolandırıcılığı" dava sebebi mi?

Bir şey olmaz. Arada İtemsatış ya da Gamemarkt gibi bir oluşum olmadığı için alıcı korunmuyor. Dava sürecinde Steam'den hesap verileri istenecek hesap geri alındı mı alınmadı mı diye anlamak için, steam hesap satışlarını yasakladığı için bir bilgi vermeyecek. Ve yaptığınız yanınıza kar kalacak. Umarım sizi de bu şekilde dolandırırlar. 🙃

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba ilk konum hatam varsa kusura bakmayın. Bir oyun hesabı satma sitesinde 1 hafta önce Steam hesabımı 300TL'ye sattım. Alıcı hesabı satın alırken Discord'a gelmemi istedi. Discord'da hesabın detaylarından bahsederken çok sert davrandı boş yaptı sanki hesap almaya değil de dalga geçmeye gelmiş gibi konuştu vb. vb. Beni tilt eden çoğu şeyi yaptı. Bu sebeple alıcı hesabı satın aldıktan sonra Steam'e mail atarak hesabı geri aldım. Şimdi kendisi dava açacağını söylüyor. Sadece adımı ve soyadımı biliyor başka herhangi bir bilgime sahip değil. Bu sebeple dava açabilir mi?

Bir şey olacağını sanmıyorum ama umarım bir şey olur hapis bile yatabilirsin.

Öncelikle merhaba ilk konum hatam varsa kusura bakmayın. Bir oyun hesabı satma sitesinde 1 hafta önce Steam hesabımı 300TL'ye sattım. Alıcı hesabı satın alırken Discord'a gelmemi istedi. Discord'da hesabın detaylarından bahsederken çok sert davrandı boş yaptı sanki hesap almaya değil de dalga geçmeye gelmiş gibi konuştu vb. vb. Beni tilt eden çoğu şeyi yaptı. Bu sebeple alıcı hesabı satın aldıktan sonra Steam'e mail atarak hesabı geri aldım. Şimdi kendisi dava açacağını söylüyor. Sadece adımı ve soyadımı biliyor başka herhangi bir bilgime sahip değil. Bu sebeple dava açabilir mi?

Hiçbir şey yapamaz bak adın kadar emin ol yapamaz adam gidip 300 lira 400 lira için 8 bin 10 bin lira avukata mı verecek? Saçmalamayın lütfen. Ama yaptığın yanlış dostum sende biliyorsun.

Nasıl açamaz? Bilmediğimden soruyorum.
Banka hesap hareketlerinden bulamazlar mı?
Yaptığı konuşmalar illaki bir yerde duruyordur.
Hiç bir şekilde edemez. Hesap alırken mutlaka Gamemarkt'ı kullanın. Yoksa bu şekilde dolandırılabilirsiniz. Bunun daha nitelikli versiyonunda hesabı sattıktan 1 yıl sonra geri alıyorsunuz ve alan arkadaş hesabı oyunlarla donatmış oluyor.

Kullanmamanız gereken platformlar: İtemsatış ve Gamesatış. İleride hesap geri alınırsa sadece ödediğiniz parayı geri alıyorsunuz. Hesaba sizin harcadığınız parayı size geri vermiyorlar.

Banka hesap harketleri tamam da hesabı satan arkadaşın hesabı geri aldığını nasıl kanıtlayacaksın ?

Malesef bu arkadaşa hiç bir şey olmayacak.

Hiçbir şekilde edemez. Hesap alırken mutlaka Gamemarkt'ı kullanın. Yoksa bu şekilde dolandırılabilirsiniz. Bunun daha nitelikli versiyonunda hesabı sattıktan 1 yıl sonra geri alıyorsunuz ve alan arkadaş hesabı oyunlarla donatmış oluyor.

Kullanmamanız gereken platformlar: İtemsatış ve gamemarkt. İleride hesap geri alınırsa sadece ödediğiniz parayı geri alıyorsunuz. Hesaba sizin harcadığınız parayı size geri vermiyorlar.

Banka hesap harketleri tamam da hesabı satan arkadaşın hesabı geri aldığını nasıl kanıtlayacaksın?

Maalesef bu arkadaşa hiçbir şey olmayacak.

Arkadaşa bildirim gitmişte olabilir Steam tarafından, e-posta adresiniz değiştirildi vs. diye, o şekilde olamaz mı?
Bilmediğimden soruyorum cidden, bilinçlenmek amacıyla.

Geri
Yukarı