"Hesap Dolandırıcılığı" dava sebebi mi?

Bu arkadaş beni bir Discord sunucusuna davet ediyor. Sunucuya girdiğimde odada arkadaşı ile beraber beni bekliyorlardı. Hesabın detaylarını gösterdim ve hesabı da satılmıyor diye biraz uyguna vermiştim. Kendileri tahminen 21-25 yaş arasıydı. Ben 16 yaşındayım. CS:GO hesabının envanterini gösterdim 10TL'lik bir skin vardı. Dalga geçer bir ses tonuyla "bayağı varmış kanka envanter hahaha" diye dalga geçip arkadaşının da yandan gülmesi. Hesabın fiyatını söylüyorum arkadaşı "kanka 300TL mi cidden? Seni bu hayatta çok üzerler haha" gibi sözler, aşağılamalar vb. gel bana hakaret et diye bağıran 2 insandı gerçekten. Çok sinirlendim küfür edip çağrıdan çıkmamak için zor tuttum kendimi. Tabii bunların bu tavırları benim onları dolandırabileceğim anlamına gelmez. Yaptığımın yanlış olduğunun farkındayım fakat ben buna son raddeye kadar hesabı vermeyeceğim.
(Hesabı ona tabii ki satmayacaktım fakat bana haber vermeden direkt olarak siteden hesabı satın almış. Ben de hesabı vermek zorunda kaldım)

Ücretin iadesini neden yapmıyorsunuz peki? Amacınız nedir yani?

Tilt olduğum için yapmıyorum.

Umarım bir şekilde o 300 TL'nin cezasını çekersin, öyle ya da böyle, aklın başına gelir ama iş işten geçmiş olur mutlaka, er ya da geç bir şekilde o 300 TL senden fazlasıyla çıkar, öyle umuyorum.
Eğer olur da dava açarsa ki inşallah açar, evine gelen tebligat kağıdını ailenden biri açıp okuyunca, ne olduğunu görünce bile o hayal kırıklıkları yeter. Hadi iyi akşamlar.

"Tilt" olduğunuzda dolandırıcılık yapıyorsunuz galiba?
Öyle demeyelim "Hak ettiğini düşündüğüm insanlara karşı" dolandırıcılık yapıyorum. (ki ilk defa sanalda birisini dolandırdım)
Tamamda her tilt olduğumuzu dolandırsaydık adil olur muydu?
Tabiki adil olmazdı fakat durum bu maalesef. Sinirlenince yapılabiliyormuş.

Tabii ki adil olmazdı fakat durum bu maalesef. Sinirlenince yapılabiliyormuş.
Ben daha bir şey demiyorum ancak adam inatçı çıkarsa sadece sizin sicilinizi kirletmek için para harcayabilir. Ben olsaydım yapardım, 300TL param çalınacak ve masraf diye uğraşmayacağım ha? 10K 20K fark etmez sicil her şeydir bu yüzden dolandıranın sicilini bozmak için elimden geleni yapardım.

Umarım bir şekilde o 300 TL'nin cezasını çekersin, öyle ya da böyle, aklın başına gelir ama iş işten geçmiş olur mutlaka, er ya da geç bir şekilde o 300 TL senden fazlasıyla çıkar, öyle umuyorum.
Eğer olur da dava açarsa ki inşallah açar, evine gelen tebligat kağıdını ailenden biri açıp okuyunca, ne olduğunu görünce bile o hayal kırıklıkları yeter. Hadi iyi akşamlar.

Ben bu olayların sonucunda ne olacağını sormadım. Sadece bu 2 kişi bana dava açabilir mi diye sormuştum. Benim bunu bu yazdığınız sonuçların olabileceğini bilmeyerek yaptığımı düşünmüyorsunuz herhalde? Boşuna zaman kaybı olmuş yine de cevabınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu olayların sonucunda ne olacağını sormadım. Sadece bu 2 geri zekalı bana dava açabilir mi diye sormuştum. Benim bunu bu yazdığınız sonuçların olabileceğini bilmeyerek yaptığımı düşünmüyorsunuz herhalde? Boşuna zaman kaybı olmuş yine de cevabınız için teşekkür ederim.
Sana gıcık olduysa açabilir, para harcadığı sürece sonuçta alabilir. Bu cevap yeterli olacaktır sanırım.

Öncelikle merhaba ilk konum hatam varsa kusura bakmayın. Bir oyun hesabı satma sitesinde 1 hafta önce Steam hesabımı 300TL'ye sattım. Alıcı hesabı satın alırken Discord'a gelmemi istedi. Discord'da hesabın detaylarından bahsederken çok sert davrandı boş yaptı sanki hesap almaya değil de dalga geçmeye gelmiş gibi konuştu vb. vb. Beni tilt eden çoğu şeyi yaptı. Bu sebeple alıcı hesabı satın aldıktan sonra Steam'e mail atarak hesabı geri aldım. Şimdi kendisi dava açacağını söylüyor. Sadece adımı ve soyadımı biliyor başka herhangi bir bilgime sahip değil. Bu sebeple dava açabilir mi?
Hak olarak dava açabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı