HP Victus alınır mı?

Merhaba. Ben oyuncu laptopu almayı düşünüyorum fakat tam olarak hangisinin mantıklı olduğunu bulamadığım için konu açıyorum. Bu bilgisayarı özellik olarak iyi buldum fakat Victus'larda bazı sorunlar oluyormuş galiba tam bilmiyorum. Sizce bu fiyata bu bilgisayar alınır mı? Bu fiyatta daha iyileri var mıdır? Maksimum çıkabileceğim fiyat budur.

hp victusun ryzen 7 modelleri özellikle aşırı f/p alınabilir

Tam konuda attığınız modeli aldım. Yarın elime gelecek. Windows kurduktan sonra testlerini yaparım, 1-2 oyun test ederim deneyimlerimi buraya yazarım. Ama genel olarak HP'nin modelleri F/P ve iyi modeller.

Tam konuda attığınız modeli aldım. Yarın elime gelecek. Windows kurduktan sonra testlerini yaparım, 1-2 oyun test ederim deneyimlerimi buraya yazarım. Ama genel olarak HP'nin modelleri F/P ve iyi modeller.

Tamamdır hocam ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Hocam size zahmet ayrıntılı şekilde anlatabilir misiniz? Bir de kaç watt ekran kartı olduğunu yazabilirseniz çok sevinirim.

Tamamdır hocam ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Hocam size zahmet ayrıntılı şekilde anlatabilir misiniz? Bir de kaç watt ekran kartı olduğunu yazabilirseniz çok sevinirim.

Şu anlık elime geldi. Güzel bir paketlemeyle geldi. GPN Teknoloji'den satın almıştım, iyi paketlemişler. Sadece adaptörüyle beraber geliyor, herhangi bir flashbellek, çanta gibi yanında bir şey yok.

Windows kurarken uğraştırmadı, her şey normal şekilde gitti. İlk izlenim olarak fanları bir masaüstüne göre sesli, ama bu beklenen bir şeydi zaten.

Benim aldığım modelde herhangi bir ışık sızması veya ölü pixel problemi yoktu. Işık sızması büyük ihtimalle sizin modelde de olmaz ama ölü pixel şans işi. Birazcık ghosting var. Kullanmaya engel değil ama, ghostingsiz bir deneyim beklemeyin.

Herhangi bir ekran sallanma olayı yok. Olduğu yerde duruyor ekran. Çoğu kişi Victus'ların ekranı sallanıyor falan diyordu, o yüzden belirtmek istedim.

Malzemesi kaliteli hissettiriyor ama üstünde bolca iz bırakıyor. O yüzden laptopa çok dokunmamak lazım. Mümkünse farklı bir klavyeyle kullanılmalı. Kendi klavyesi ortalama bir laptop klavyesi diyebilirim. Her laptopta olduğu gibi WASD tuşlarının olduğu yer bayağı sıcak. Ama kullanmaya engel değil. NumLock kısmı bayağı soğuk o yüzden %60 klavye ile beraber kullanılabilir rahatça.

Hoparlörlerden çok anlamam ama normal bir sesi var diyebilirim. Kullanılabilir.

HP Omen HUB bayağı güzel ve ayrıntılı. Hoş bir uygulama. Gördüğüm en güzel softwarelardan birisi.

Laptopta diyebileceğim en büyük eksiyi söyleyeyim, panel kalitesi. S2422HG'nin renklerine yakın bile değil (S2422HG renk olarak bayağı iyi bir monitördür, bazı monitörlerle aynı olabilir ama benim monitörümün bazı renklerde yaklaşamıyor bile. Mesela Magenta denilen renk direkt olarak Açık Pembe oluyor. Kırmızılar hiç koyu değil. Yeşillerde aynı şekil. Mavi renkte benzerler. Sarıda yine biraz açık renkler ama diğerleri gibi Extreme değil.

Tüm testlerini yapayım belki bir kalibrasyon yapmayı denerim ama, Intel'in kendi software'indaki renk ayarlari çok detaylı değil ondan dolayı S2422HG gibi bir kaliteye erişebileceğimi sanmıyorum. Yapacak bir şey yok umarım gözlerim alışır.

Daha oyun testlerini yapmadım. Onları yarın yapacağım. Yaptıktan sonra dönerim.

Kart 120W bu arada. Ama oyunlarda 95-100W civarı çalışıyor. Çünkü NVIDIA'nın koyduğu 1V limiti var. 1 voltaja geldiğinde duruyor. Daha üstünü çekemiyor.

Fan sesini en düşük modda hiç duymuyorsunuz. Webde gezerken sessiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Maksimum fan ise sesli ama tek başınıza iken bir problem yaratmaz kulaklıkla beraber.

Şu anlık elime geldi. Güzel bir paketlemeyle geldi. GPN Teknoloji'den satın almıştım, iyi paketlemişler. Sadece adaptörüyle beraber geliyor, herhangi bir flashbellek, çanta gibi yanında bir şey yok.

Windows kurarken uğraştırmadı, her şey normal şekilde gitti. İlk izlenim olarak fanları bir masaüstüne göre sesli, ama bu beklenen bir şeydi zaten.

Benim aldığım modelde herhangi bir ışık sızması veya ölü pixel problemi yoktu. Işık sızması büyük ihtimalle sizin modelde de olmaz ama ölü pixel şans işi. Birazcık ghosting var. Kullanmaya engel değil ama, ghostingsiz bir deneyim beklemeyin.

Herhangi bir ekran sallanma olayı yok. Olduğu yerde duruyor ekran. Çoğu kişi Victus'ların ekranı sallanıyor falan diyordu, o yüzden belirtmek istedim.

Malzemesi kaliteli hissettiriyor ama üstünde bolca iz bırakıyor. O yüzden laptopa çok dokunmamak lazım. Mümkünse farklı bir klavyeyle kullanılmalı. Kendi klavyesi ortalama bir laptop klavyesi diyebilirim. Her laptopta olduğu gibi wasd tuşlarının olduğu yer bayağı sıcak. Ama kullanmaya engel değil. NumLock kısmı bayağı soğuk o yüzden %60 klavye ile beraber kullanılabilir rahatça.

Hoparlörlerden çok anlamam ama normal bir sesi var diyebilirim. Kullanılabilir.

HP Omen hub bayağı güzel ve ayrıntılı. Hoş bir uygulama. Gördüğüm en güzel softwarelardan birisi.

Laptopta diyebileceğim en büyük eksiyi söyleyeyim, panel kalitesi. S2422HG'nin renklerine yakın bile değil (S2422HG renk olarak bayağı iyi bir monitördür, bazı monitörlerle aynı olabilir ama benim monitörümün bazı renklerde yaklaşamıyor bile. Mesela magenta denilen renk direkt olarak açık pembe oluyor. Kırmızılar hiç koyu değil. Yeşillerde aynı şekil. Mavi renkte benzerler. Sarıda yine biraz açık renkler ama diğerleri gibi Extreme değil.

Tüm testlerini yapayım belki bir kalibrasyon yapmayı denerim ama, Intel'in kendi software'indaki renk ayarlari çok detaylı değil ondan dolayı S2422HG gibi bir kaliteye erişebileceğimi sanmıyorum. Yapacak bir şey yok umarım gözlerim alışır.

Daha oyun testlerini yapmadım. Onları yarın yapacağım. Yaptıktan sonra dönerim.

Kart 120W bu arada. Ama oyunlarda 95-100W civarı çalışıyor. Çünkü NVIDIA'nın koyduğu 1V limiti var. 1 voltaja geldiğinde duruyor. Daha üstünü çekemiyor.

Fan sesini en düşük modda hiç duymuyorsunuz. Webde gezerken sessiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Maksimum fan ise sesli ama tek başınıza iken bir problem yaratmaz kulaklıkla beraber.

Çok teşekkür ederim hocam. Oyun deneyimlerinizi bekliyorum.

Çok teşekkür ederim hocam. Oyun deneyimlerinizi bekliyorum.
Şuanlık sadece Witcher 3 deneyebildim. Sadece 20 dakika denedim. Deneyimlerimi yazayım.

Öncelikle görüntü olarak oyun güzel görünüyor, Panel için bir tane ICC profili buldum. Kırmızı renk dışında diğer renkler biraz daha normale döndü. Witcher 3'ün başında da çok kırmızı renk olmadığından oyun yine güzel gözüküyordu.

GPU dediğim gibi voltaj limitine takılıyor. Ekran kartı maksimum 95w güç çekiyor. Ki RTX 4050'ler bu yüzden 95w üstünde aynı FPS değerlerini veriyor. Çünkü hepsi oyunda 95w çalışıyor. Ekran kartı yaklaşık 81-82 derecelerde çalışıyor maksimum kullanımda bu iyi bir değer denilebilir. %60 veya %70 fanda olması lazım. Oyunu RT Grafiklerinde FG açık şekilde oynadım, FPS'im her zaman 60 üzerindeydi. Dediğim gibi daha çok deneyimleyemedim o yüzden uzun kullanımda ne olur bilmiyorum.

Gel gelelim laptop ile söyleceğim bir negatif şeye daha, İntel işlemcilerin o agresif watt değerlerinden i5 13500h'te nasibini almış malesef. Eğer altına bir şey koyup yükseltmezseniz veya fanı yüksek değerlerde çalıştırmazsanız bazı çekirdekler yer yer 100 dereceyi görüyor. Normalde tam sınırda olduğu için bu olay undervolt ile çok rahat halledilebilir ama malesef 13. nesil işlemcilerde FIVR Undervolt desteği yok. Altına bir kitap koydum, bu şekilde ara ara bazı çekirdekler 90'ı görüyor yine, ama fan devrini biraz arttırdım, %90 civarına getirdim, o zaman 90'ı çok nadir görmeye başladı. Tavsiyem bu laptop için kesinlikle bir yükseltici almanız olur. Soğutucu alsanız daha iyi olur ama yükseltici yeterli gelir.

15-20 dakika önce bunun siparişini verdim. Çok bir araştırma yapmadım ama bu ürün çok alınmış ve güzel yorumlara sahip bir üründü. Sanırım yanında çantasıyla beraber geliyormuş, Üniversitede çok hareket edeceğimden işime bolca yarar, seninde yarayabilir belki.

Fan sesi kulaklıkla en yüksekte bile öyle ahım şahım rahatsız etmiyor bu arada. Onu fark ettim. Eğer izolasyon anlamında iyi bir kulaklığın varsa ve bir odada tek başınaysan en yüksek fanda soğuk bir şekilde çalıştırabilirsin.

Başka çok söyleyeceğim bir şey yok şuanlık, sorun varsa cevaplamaya çalışırım.

Şu anlık sadece Witcher 3 deneyebildim. Sadece 20 dakika denedim. Deneyimlerimi yazayım.

Öncelikle görüntü olarak oyun güzel görünüyor, panel için bir tane ICC profili buldum. Kırmızı renk dışında diğer renkler biraz daha normale döndü. Witcher 3'ün başında da çok kırmızı renk olmadığından oyun yine güzel gözüküyordu.

GPU dediğim gibi voltaj limitine takılıyor. Ekran kartı maksimum 95W güç çekiyor. Ki RTX 4050'ler bu yüzden 95W üstünde aynı FPS değerlerini veriyor. Çünkü hepsi oyunda 95W çalışıyor. Ekran kartı yaklaşık 81-82 derecelerde çalışıyor maksimum kullanımda bu iyi bir değer denilebilir. %60 veya %70 fanda olması lazım. Oyunu RT grafiklerinde fg açık şekilde oynadım, FPS'im her zaman 60 üzerindeydi. Dediğim gibi daha çok deneyimleyemedim o yüzden uzun kullanımda ne olur bilmiyorum.

Gel gelelim laptop ile söyleceğim bir negatif şeye daha, Intel işlemcilerin o agresif watt değerlerinden i5 13500H'te nasibini almış maalesef. Eğer altına bir şey koyup yükseltmezseniz veya fanı yüksek değerlerde çalıştırmazsanız bazı çekirdekler yer yer 100 dereceyi görüyor. Normalde tam sınırda olduğu için bu olay undervolt ile çok rahat halledilebilir ama maalesef 13. nesil işlemcilerde fıvr undervolt desteği yok. Altına bir kitap koydum, bu şekilde ara ara bazı çekirdekler 90'ı görüyor yine, ama fan devrini biraz arttırdım, %90 civarına getirdim, o zaman 90'ı çok nadir görmeye başladı. Tavsiyem bu laptop için kesinlikle bir yükseltici almanız olur. Soğutucu alsanız daha iyi olur ama yükseltici yeterli gelir.

15-20 dakika önce bunun siparişini verdim. Çok bir araştırma yapmadım ama bu ürün çok alınmış ve güzel yorumlara sahip bir üründü. Sanırım yanında çantasıyla beraber geliyormuş, üniversitede çok hareket edeceğimden işime bolca yarar, seninde yarayabilir belki.

Fan sesi kulaklıkla en yüksekte bile öyle ahım şahım rahatsız etmiyor bu arada. Onu fark ettim. Eğer izolasyon anlamında iyi bir kulaklığın varsa ve bir odada tek başınaysan en yüksek fanda soğuk bir şekilde çalıştırabilirsin.

Başka çok söyleyeceğim bir şey yok şu anlık, sorun varsa cevaplamaya çalışırım.

Tamamdır hocam sağ olun tekrardan bende yüksek ihtimalle bu laptopu alacağım. Hocam çok önemli değil ama kafama takıldı, klavyesi tek renk aydınlatma mı? Yoksa RGB'li mi? Bazılarında tek renk oluyor bazılarında RGB galiba.

Tamamdır hocam sağ olun tekrardan bende yüksek ihtimalle bu laptopu alacağım. Hocam çok önemli değil ama kafama takıldı, klavyesi tek renk aydınlatma mı? Yoksa RGB'li mi? Bazılarında tek renk oluyor bazılarında RGB galiba.
Benim modelimde RGB yok. Omen HUB üzerinden Statik renk ayarı var sadece. Tek renk oluyor yani. Kırmızı rengini sevdiğim için kırmızı kullanıyorum zarif ve şık duruyor.

Furmakta DSR ile 4k test ettiğimde maksimum 115w kullandırtabildim hocam. Render gibi işlerde belki 110 watt civarı kullanılabilir ama oyunda 100w'ı görmüyor malesef.

Benim modelimde RGB yok. Omen hub üzerinden statik renk ayarı var sadece. Tek renk oluyor yani. Kırmızı rengini sevdiğim için kırmızı kullanıyorum zarif ve şık duruyor.

Furmakta DSR ile 4K test ettiğimde maksimum 115W kullandırtabildim hocam. Render gibi işlerde belki 110 watt civarı kullanılabilir ama oyunda 100W'ı görmüyor maalesef.

Hocam merhaba bende dün bu söylediğim bilgisayarı satın aldım fakat aklıma bir şey takıldı. Bilgisayarın kapasitesi 500 GB. Ben bu hafızayı artırmak istediğimde bunu söküp yenisini mi takmam gerekir yoksa 2. m2. slotu bulunuyor mu?

Önceki nesillerde sorunlar vardı ama yine de alınmayacak ürünler değillerdi. Bu seneki laptopları ise gerçekten güzel. HP Omen, Victus ikisi de iyi konumdalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı