Çözüldü i5 4460 ve R9 280 Tabanlı Sistem Oyunlarda FPS Düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

morenmula4

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim iyi olmasına rağmen oyunlarda FPS düşüyor. Bu olay bazen oluyor bazen olmuyor. C.S GO'da 300 400 alırken diğer gün 80 90 alıyorum. Isınma olmuyor. Değerlere baktım zaten oyuna ilk girdiğimde oluyor. Driverlar güncel. Sorunun ne oldugunu cözemedim. Sistem topluyalı 6 ay oldu. Sistem özellikleri;

• Anakart : GA-H97M-HD3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart -
  • Ekran Kartı : R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı -
  • İşlemci : İntel Core i5 4440 Soket 1150 3.1Ghz 6Mb Cache 22Nm İşlemçi -
  • Ram : Gskill 4Gb Ripjaws Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Tek Modül Ram -
  • Kasa : Xigmatek Asgard 382 Pure Black Edition 600W Midt Atx Siyah Kasa -

Güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminiz Win 8.1'dir umarım. Eğer değilse en kısa sürede geçiniz. 6 ay geçmiş sistemi toplayalı. Bir sorun yoktur ama sen yinede bir termal macunu kontrol et. Kasanın hava akışının iyi olduğuna emin ol. İşletim sistemini her daim güncel tut. Sürücüler zaten güncel demişsin. Arka planda çalışıp sistemi yoran bir uygulama varmı emin ol. Oyuna gir ve oyna bir süre. FPS'nin olması gerektiğinden düşük olduğuna inandığın bir zaman görev yöneticisinden işlemlere gel ve arka planda sistemi yoran bir şey olup olmadığını kontrol et.

İşletim sisteminiz Win 8.1'dir umarım. Eğer değilse en kısa sürede geçiniz. 6 ay geçmiş sistemi toplayalı. Bir sorun yoktur ama sen yinede bir termal macunu kontrol et. Kasanın hava akışının iyi olduğuna emin ol. İşletim sistemini her daim güncel tut. Sürücüler zaten güncel demişsin. Arka planda çalışıp sistemi yoran bir uygulama varmı emin ol. Oyuna gir ve oyna bir süre. FPS'nin olması gerektiğinden düşük olduğuna inandığın bir zaman görev yöneticisinden işlemlere gel ve arka planda sistemi yoran bir şey olup olmadığını kontrol et.

Her şeyi denedim ama bir çözüm elde edemedim. İşletim sistem Win 8.1, driver güncel hava akımı normal, ısı normal. Daha yeni format attım win 7 denedim ama ilk başta oyunda 300-400 FPS alırken resetten sonra 40-50 düştü. Sistem uyumsuzluk olabilirmi.

Sisteminde 4 GB bellek var sanırım. 4 GB bellek darboğaz yapacaktır R9 280 ve i5 4460 gibi bir sisteme. 300-400 FPS'yi hangi oyunda alıyorsun? LoL tarzı oyunlar 90-180 FPS'den sonrasını ekran kartından çekmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı