Çözüldü i5 4460 ve R9 280 Tabanlı Sistem Oyunlarda FPS Düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam istediğim iki test var sizden. İlki unigine heaven testi. Bu testen full ayarlarda almanız gereken puan 700-800 civarı. İkinci test cinebench r15. Bu testte işlemci için bu testten almanız gerek puan da 400-500 arası. Eğer bu testlerde bu puanları alırsanız sorun yazılımsal.

Kasanın içinde gelen 600 voltluk güç kaynağı
Güç kaynağından herhangi bir cızırtı sesi geliyor mu? Yük altındayken özellikle.
Bir Arkadaşımın güç kaynağından ses geliyordu. O da ani fps düşüşlerinden şikâyetçiydi. Güç kaynağını değiştirdi sorun düzeldi.

Güç kaynağından herhangi bir cızırtı sesi geliyor mu? Yük altındayken özellikle.
Yok ses gelmiyor.

Hocam istediğim iki test var sizden. İlki unigine heaven testi. Bu testen full ayarlarda almanız gereken puan 700-800 civarı. İkinci test cinebench r15. Bu testte işlemci için bu testten almanız gerek puan da 400-500 arası. Eğer bu testlerde bu puanları alırsanız sorun yazılımsal.
Birazdan atıcam. Şu an yapıyorum.

Unigine heaven testi değerler: FPS 67.7, Score 1705, min FPS 27, max FPS 124. Cinebench r15 testi 450cb. Bilgisayar kapattım açtım yeniden test ettim. İlk score 1705'di. Bilgisayar kapatıp açtıkdan sonra score 688 düştü. Bu neden oluyor? İşte oyunlarda böyle oluyor.

Sisteminde 4 gb bellek var sanırım. 4 gb bellek darboğaz yapacaktır R9 280 ve i5 4460 gibi bir sisteme. 300-400 FPS'yi hangi oyunda alıyorsun? LoL tarzı oyunlar 90-180 FPS'den sonrasını ekran kartından çekmez.
League of legends, cs go 300-400 FPS alıyorum. Bilgisayar reset atıyorum giriyorum 300-400 FPS 40-50 FPS düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sisteme reset atmak sisteme zarar verebilir. Zaten 1-2 resetten sonra karşına uyarı ekranı gelir onarmak için. Gereksiz resetlerden kaçın. Şuan ki işletim sistemini (Win 8.1 varsayıyorum) update et ve 8.1.3'e yükselt. Hız farkını farkedeceksin. Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır. En baştan en güncel sürücünü kur.

Öncelikle sisteme reset atmak sisteme zarar verebilir. Zaten 1-2 resetten sonra karşına uyarı ekranı gelir onarmak için. Gereksiz resetlerden kaçın. Şuan ki işletim sistemini (Win 8.1 varsayıyorum) update et ve 8.1.3'e yükselt. Hız farkını farkedeceksin. Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır. En baştan en güncel sürücünü kur.
İşletim sistemim Win 8.1. Ekran kartı driver en güncel sürümde. Unigine heaven 1.Test score 1705 bilgisayar kapattım açtım yeniden test ettim score 688 düştü. Benim sorunum bu işte, FPS iyi. Bilgisayar kapatıyorum, sabah açıyorum FPS yerlerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç. Acaba açılışta bazı donanımları doğru boot edemiyor mu? Bios'u güncellediniz mi? Windows'u update ettiniz mi?

Counter Strike:Global Offansive oyununda fps_max limitini yazarak çıkabileceğiniz en yüksek fps limitini yazdınız mı? Oyunun kendi ayarları belli bir fps limiti koyuyor. Ama bu kodu yazarak çıkabileceğin en yüksek fps limitini yazabilirsin. Mesela ben fps_max 500 yazdım ama ekran kartım gtx 760 olduğundan en fazla 250 fps alıyorum. Umarım sorununuz budur ve denemenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı