i7 11700KF soğutucu önerisi

Çok güzel bir ürüne benziyor ama 240mm kullanıyordum 360 çok zorlama olur sığmaz sanırım. Kasa MSI MAG Forge 100R
Forumda bir arkadaş ile aynı kasayı kullanıyorsunuz o da kasanın ön tarafına 360mm sıvı soğutmayı monte ederek kullanıyor. @epimedium

MSI MAG Coreliquid 360R V2 AIO CPU Su Soğutma, Döner ARGB Blok Başlığı, Entegre Soğutucu Pompası, AMD ve Intel Uyumlu Amazon.com.tr

Marka profili olarak ve genel anlamda kendi alanlarında iyi oldukları için önerim şu olur.

Arctic Liquid Freezer II - 240 A-RGB Intel/AMD Uyumlu, 240mm Radyatörlü, 2x12cm P12 PWM Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00093A) Amazon.com.tr

@Abstrack99 kasanın ön tarafına takmak yanlış bir montaj hocam. 360mm gerek yok bütçe varsa nzxt yada arctic alınmalı yoksa deepcool 3ü de iş görecektir zaten. Kule tipi bile yeter.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot_20240501_125401_Chrome.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240501_125401_Chrome.jpg
    Screenshot_20240501_125401_Chrome.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 2
Benim bahsetmek istediğim sıvı soğutmanın montajı konsunda güvenilir diyebileceğimiz bir kaynağın, genel olarak sıvı soğutmanın doğru ve yanlış montaj kurulumlarını göstermekti ki bu kasanın ön kısmına da sıvı soğutmanın takılabileceğini gösterir tabii bu üreticiden üreticiye göre değişkenlik gösterebilir, üreticinin verdiği katalog değerlerde ya da kullanım kılavuzunda yer alıyordur.

Arctic diğer sıvı soğutmalara göre daha kalın lakin verdiğim linkte ki sıvı soğutma bahse konu olan kasaya uymuş ve her ne kadar kasa üreticisi katalog değerlerinde 360mm sıvı soğutma için bir destek sunmamış olsa da, konu sahibine ben bunu bir seçenek olarak sundum tabii ki tavsiyem garanti olması açısından 240mm bir sıvı soğutma alması ve bunu kasanın üst veya ön kısmına takabileceği yönünde.

Geri
Yukarı