i7 4790K sıcaklık değerleri

Ufkcan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İşlemciyi 1 hafta önce Perpa'dan ikinci el ama temiz olarak aldım. Yanında verilen stok fanını kullanıyorum ama mesela 35-39 derece ile açılış yapıyor. Google Chrome'a girip YouTube video izlediğimde 60'lara kadar çıktığını görüyorum. İşlemci arızası mı var acaba? Çünkü eğer sorun olursa 2 ay içinde getir değiştirelim demişti aldığım yer. Oyunlarda stok fan ile 86 dereceye çıkıyor fakat işlemci kullanımı %30 %40 o esnada. Bir de mesela BIOS'a gidiyorum o esnada BIOS'tayken bile işlemci tam hız çalışıyor ve 62 derecelerde. İade edeyim mi yoksa soğutucu mu alayım? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şu an ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcide sorun yok muhtemelen termal macun kullanmadınız . Bir de alınan işlemci eğer çok yorulmuş bir işlemciyse delid yapmanız da gerekebiliyor.

Termal macun kullandınız mı ?
Evet termal macun kullandım yaydım heryerinede fan kontrol ettim sağlam neden boyle anlamıyorum
İşlemcide sorun yok muhtemelen termal macun kullanmadınız . Bir de alınan işlemci eğer çok yorulmuş bir işlemciyse delid yapmanız da gerekebiliyor.
Ne kadar yorulduğunu kestiremiyorum eğer kestirebilsem bundan olduğunu iade edip yenisini alırım hocam inanın .

Mümkünse farklı bir soğutucuyla deneyin . Bende eski bir i5 vardı ve delid yapılması gerektiğini, kule tipi sağlam bir soğutucuyla bile video izlerken 65 dereceyi gördüğünde anlamıştım.

Hocam stok fan baya kötü olabilir bir resim atabilir misiniz?
Hocam bu ikisi var .
Mümkünse farklı bir soğutucuyla deneyin . Bende eski bir i5 vardı ve delid yapılması gerektiğini, kule tipi sağlam bir soğutucuyla bile video izlerken 65 dereceyi gördüğünde anlamıştım.
Hocam eğer işlemcidense zaten götürüp değiştiricem . yeni bi soğutucu gelicek Dark Freezer X124 Pazartersi bakalım . Şuan kullanmıyorum bilgisayarı ve bu da çok kötü bi durum ya.

Macun : Hutixi Ht-gy260 Termal Macun 0.3 Mm Küçük Şırınga Tek Kullanımlık - n11.com kullanmıştım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 72
  • 2.jpg
    2.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Tamamdır hocam bunlardan birini alayım. Tek kullanımlık mı bunlar acaba ? Bide ben şu soğutucuyu sipariş ettim fikrini almak isterim bu işlemci için.

Soğutucu : Dark Freezer X124 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı