i7 4790K sıcaklık değerleri

İşlemciyi 1 hafta önce Perpa'dan ikinci el ama temiz olarak aldım. Yanında verilen stok fanını kullanıyorum ama mesela 35-39 derece ile açılış yapıyor. Google Chrome'a girip YouTube video izlediğimde 60'lara kadar çıktığını görüyorum. İşlemci arızası mı var acaba? Çünkü eğer sorun olursa 2 ay içinde getir değiştirelim demişti aldığım yer. Oyunlarda stok fan ile 86 dereceye çıkıyor fakat işlemci kullanımı %30 %40 o esnada. Bir de mesela BIOS'a gidiyorum o esnada BIOS'tayken bile işlemci tam hız çalışıyor ve 62 derecelerde. İade edeyim mi yoksa soğutucu mu alayım? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şu an ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum.
Kanka bende K olmayanı var bunu kullan GAMEPOWER ICEBERG 240 CPU SOGUTMA veya 120 mm olan al 50 lira fazla ver iyisini al

Yardımların için teşekkürler bunuda not alayım. Benim dediğim soğutucu bi gelsin bi test edeyim buraya yazıcam tekrar ama gene sıcaklık değişmezse bilgisayarı kaldırır atarım çöpe :))
Parana yazık etme dedigimden al demedi deme kasada yerin bile kalmaz o kule tipi sogutucuyu takinca.Benim düşüncem ram slotlarına bile ulaşmanda sorun olur o tip sogutucu ama yinede seçim senin.

Parana yazık etme dedigimden al demedi deme kasada yerin bile kalmaz o kule tipi sogutucuyu takinca.Benim düşüncem ram slotlarına bile ulaşmanda sorun olur o tip sogutucu ama yinede seçim senin.
Vallaha hocam sipariş ettim , kargoya vermişler biraz hızlı davrandım sanırım bu konuda.Biraz idare etsin beni olmazsa ilerde sizin tavsiyenize uyar dediğimizi almaı düşünürüm.Önerimiz için teşekkürler. Yani ben aslında problemi işlemcide aradım iade süren varken veririm diye bakalım.Çünkü bu kadar ısınma normal olamaz.

Vallaha hocam sipariş ettim , kargoya vermişler biraz hızlı davrandım sanırım bu konuda.Biraz idare etsin beni olmazsa ilerde sizin tavsiyenize uyar dediğimizi almaı düşünürüm.Önerimiz için teşekkürler. Yani ben aslında problemi işlemcide aradım iade süren varken veririm diye bakalım.Çünkü bu kadar ısınma normal olamaz.
Valla ben 4790 oc ile dedigim sogutucuda kullaniyorum banamisin demiyor.o aldigin sogutucu iyi ama ses var çok yer kaplar sıkıntı yine h.o güle güle kullan.

4790K 88W çekiyor stok soğutucu düşük profil aliminyum tabanlı galiba. Yani yetersiz. Stok soğutucular 65W işlemcilere yeterli gelecek şekilde üretiliyor. Güzel bir soğutucu almanızı tavsiye ederim hemde işlemcinizi overclock yapabilirsiniz potansiyel var.

Fan gayet temiz duruyor fanla alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen işlemci sorunlu :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı