İkinci El Otomobil Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Araçta kaza boya yoktur diyip ağır hasar kayıtlıdır yazıyorsa sigorta işi de dönmüş olabilir. Şöyle açıklayayım; araçta herhangi bir sıkıntı olmadan alınan sahte bir raporla araçta hasar varmış gibi göstererek sigortadan veya kaskodan para alınıyor böyle bir durum da olmuş olabilir. Araç alacaksanız buradan aldığınız öneriler size pek bir şey öğretmez çünkü çok türlü hinlik dönüyor bu işi bilen biriyle gidin veya güvendiğiniz bir expertize gösterin. Eğer tanıdığınız expertiz yoksa arabayı göstermeden önce ben imzalı expertiz raporu istiyorum diyin. İmza atmıyoruz derlerse başka expertize yönelik. O imza işi güvenilir olduklarının bir kanıtı. Araca baktık şu şu şu var başka bir şey yok buna kefiliz gibi bir anlamı var o imzanın.

Arkadaslar cok yardimci oldunuz, en azindan kafamda daha dogru fikirler olusmaya basladi, emeginize saglik. Ekte belirttigim ilana cok takilmayin, genel piyasada neler dondugunu cozemedigim icin ornek olarak koymustum oraya, ortada bariz bir celiski var cunku. Tekrardan tesekkurler.

Hocam expertiz için en doğru adres aracın bayii, mesela honda araç almayı düşünüyorsan exper için honda servisine götürürsen en azından hile hurda ihtimali azalmış olur, piyadadan biraz daha pahalı hizmet veriyorlar ama sonuçta 80 90 bin lira para verecekseniz aklınızda soru işareti kalmaması gerekir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı