İktidarın sığınmacılar için seçimi kaybetmeyi göze alması

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu sıralar aklımı çok kurcalıyor bu durum. Sığınmacılara deva partisi, ak parti, gelecek partisi ekibi dışında herkesin tepkisi var. Bahaneleri savaş ve uluslararası hukuk. Suriye'de savaş büyük oranda bitti. @laellenkonig adlı Twitter hesabında Suriye'nin gayet rahat olduğunu görebilirsiniz. Suriye Cumhurbaşkanı Esad genel af da çıkardı. Hadi halk burada savaşın bittiğine inanmıyor ama Pakiler Afganlar ne iş? Bunlar neden hiçbir sebep yokken geliyorlar? Ve mevcut hükümet neden bu kadar tepkiye rağmen hiçbir şeyi iplemiyor? Avrupa savaş bitmesine rağmen neden hala Türkiye'ye mülteci fonu bağışlıyor? Benim düşüncem Avrupa mülteciler üzerinden Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyor. İç savaş çıkarmak istiyorlar. Ama hükümet bunu iplemiyor.

Ek not: Sayın Erdoğan geçenlerde mülteci meselesi ile en çok Ümit Özdağ'ın uğraşmasına rağmen "biz iktidarda olduğumuz sürece kimse mültecileri kovamaz bay Kemal" dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk gençliğinden oy alamayacağını bildiği için, sığınmacılara vatandaşlık, verip oyu dengelemeye çalışacak.

Ne olduğu belli olmayan adamın, ülkemize sığınmacı olarak gelip, daha sonra vatandaşlık alıp, oy kullanıp, ülkemizin geleceğini belirleyecek olması dünyanın hiçbir yerinde böyle saçmalık yoktur.

Seçme ve seçilme hakkımızı gasp ediyorlar.

Türk gençliğin den oy alamayacağını bildiği için, sığınmacılara vatandaşlık verip oyu dengelemeye çalışacak.
200 k sığınmacı vatandaşlık almış. Hükümet de bunlar yüzünden oy kaybettiğini biliyor. Başka bir sebebi olmalı.

200 k sığınmacı vatandaşlık almış. Hükümet de bunlar yüzünden oy kaybettiğini biliyor. Başka bir sebebi olmalı.

Hocam şuan ki yönetim, bunların hepsinin vatandaş yapmak istiyor.

Ama neden yapmıyor söyliyim.

Hepsine vatandaşlık verirse, yapılan yardımlar kesilecek.

Seçime çok az kala milyonlarca işgalci sığınmacıya vatandaşlık verip oy kullandıracak. O yüzden yönetim şu anlık herkese vatandaşlık vermiyor. :)

Son düzenleme:
Şu sıralar aklımı çok kurcalıyor bu durum. Sığınmacılara deva partisi, ak parti, gelecek partisi ekibi dışında herkesin tepkisi var. Bahaneleri savaş ve uluslararası hukuk. Suriye'de savaş büyük oranda bitti. @laellenkonig adlı Twitter hesabında Suriye'nin gayet rahat olduğunu görebilirsiniz. Suriye Cumhurbaşkanı Esad genel af da çıkardı. Hadi halk burada savaşın bittiğine inanmıyor ama Pakiler Afganlar ne iş? Bunlar neden hiçbir sebep yokken geliyorlar? Ve mevcut hükümet neden bu kadar tepkiye rağmen hiçbir şeyi iplemiyor? Avrupa savaş bitmesine rağmen neden hala Türkiye'ye mülteci fonu bağışlıyor? Benim düşüncem Avrupa mülteciler üzerinden Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyor. İç savaş çıkarmak istiyorlar. Ama hükümet bunu iplemiyor.

Ek not: Sayın Erdoğan geçenlerde mülteci meselesi ile en çok Ümit Özdağ'ın uğraşmasına rağmen "biz iktidarda olduğumuz sürece kimse mültecileri kovamaz bay Kemal" dedi.
Cevabı çok sabit. Oy sevdası.

Bugün bunu gördüm. Ve keşke Suriyeli mi olsaydım diye bir düşündüm. 😝

1652280597340.png

Hocam şuan ki yönetim, bunların hepsinin vatandaş yapmak istiyor.

Ama neden yapmıyor söyliyim.

Hepsine vatandaşlık verirse, yapılan yardımlar kesilecek.

Seçime çok az kala milyonlarca işgalci sığınmacıya vatandaşlık verip oy kullandıracak. O yüzden yönetim şu anlık vatandaşlık vermiyor. :)
İnşallah öyle bir şey olmaz diyelim.

İnşallah öyle bir şey olmaz diyelim.

Malum şahıs kaybetmeyi kendine yediremez.

Suriyeli, ıraklı, afgan, paki ve hindu.

Kim ülkeye geldiyse hepsini seçime bir kaç ay kala vatandaşlık verip oy kullandıracak.

Pakistan'da herhangi bir savaş yok? Bunlar benim ülkeme gelip, nasıl sığınmacı olabiliyor? Diye sesini çıkartmayan, bir halkımız olduğu için.

Her an her şey olabilir.

Geri
Yukarı