Türklerin kaybetmeyi hazmedememesi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Moon 21

Decapat
Yer
KKTC Girne
Bilgisayar oyunları ortamında demek istiyorum. Türkler'le ve yabancılarla onlarca oyun oynadım, yabancılarla oynarken hiç bir sıkıntı, sinirlenme olmuyor, oyun sonunda güzel oyundu anlamında gg wp, diyoruz herkes dağılıyor ama ne zaman Türkler ile bir oyuna girsem genelde strateji oyunları oynarım, oyun sonlarına doğru kaybedeceğini anlayınca çıldırıyorlar, oyun kurallarını bozuyorlar, ana bacı küfür ediyorlar, oyundan kaçıyorlar, hile açıyorlar her türlü şeyi yapıyorlar. Toplum olarak Psikolojik rahatsızlığımız var.

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL içinde söyleyebilirim. EUW'da ve TR'de iki sunucuda da +2000 saat oynamışlığım var ama bizim sunucudaki flame ve toxicliğin 10 da 1'i vardır EUW'da. Bizde kill alınca hemen chate yazmaya başlıyorlar zaten. Kudur, kolaydı, size hükmedicem, oyununuzu s*k*cem... Tamam rekabet ortamı var ama rekabet dediğin bu değil yani. İnsanlar bunun oyun olduğunu unutuyor herhalde. Hele kendi hatalarında hemen takım arkadaşına küfretmeye başlamaları tamamen acınası bir durum.

EUW'da ise insanlar chat kullanmıyor ve chat kullandıklarında da oyunla alakalı bilgi veya wp tarzı söylemler oluyor. He elbette flamer oluyor ama onu susturup oyun sonu raporluyoruz. TR'de yapsan tüm takımı susturup raporlaman gerek. Çünkü gerçekten herkes flame yapıyor. Hatta bir yerden sonra oyun oynamak yerine sadece flame yapıyorlar. Gerçekten anlamıyorum bu ülkeyi de oyuncusunu da.

LoL içinde söyleyebilirim. EUW'da ve TR'de iki sunucuda da +2000 saat oynamışlığım var ama bizim sunucudaki flame ve toxicliğin 10 da 1'i vardır EUW'da. Bizde kill alınca hemen chate yazmaya başlıyorlar zaten. Kudur, kolaydı, size hükmedicem, oyununuzu s*k*cem... Tamam rekabet ortamı var ama rekabet dediğin bu değil yani. İnsanlar bunun oyun olduğunu unutuyor herhalde. Hele kendi hatalarında hemen takım arkadaşına küfretmeye başlamaları tamamen acınası bir durum.

EUW'da ise insanlar chat kullanmıyor ve chat kullandıklarında da oyunla alakalı bilgi veya wp tarzı söylemler oluyor. He elbette flamer oluyor ama onu susturup oyun sonu raporluyoruz. TR'de yapsan tüm takımı susturup raporlaman gerek. Çünkü gerçekten herkes flame yapıyor. Hatta bir yerden sonra oyun oynamak yerine sadece flame yapıyorlar. Gerçekten anlamıyorum bu ülkeyi de oyuncusunu da.
Kaybederse egosuna zarar gelecek, Türk milletindeki ego hiç bir millette yok. Kızları kendilerindekini bulunmaz hint kumaşı sanar, selam verene yavşayacakmış gibi bakar, erkekleri kendilerini bişey sanar kıro hareketler yapar, rezil bir ülkede yaşıyorum

Kaybederse egosuna zarar gelecek, Türk milletindeki ego hiç bir millette yok. Kızları kendilerindekini bulunmaz hint kumaşı sanar, selam verene yavşayacakmış gibi bakar, erkekleri kendilerini bişey sanar kıro hareketler yapar, rezil bir ülkede yaşıyorum
Sakin ol, ve herşeyin geçeceğini düşün la. Ülkeni kötüleyerek ülkeni değiştiremezsin, kendini değiştirip geliştirerek ülkeni geliştirip değiştirebilirsin. Gerçi başka bi ülkeye gitmek daha mantıklı ama neyse.

Ayrıca konu oyunlardı nasıl bi anda bu kadar şey ettin anlayamadım.

Sakin ol, ve herşeyin geçeceğini düşün la. Ülkeni kötüleyerek ülkeni değiştiremezsin, kendini değiştirip geliştirerek ülkeni geliştirip değiştirebilirsin. Gerçi başka bi ülkeye gitmek daha mantıklı ama neyse.

Ayrıca konu oyunlardı nasıl bi anda bu kadar şey ettin anlayamadım.
Zaten cevap konuyla alakalı, 'egosuna zarar geleceği için sövüyor' anlamında yazdım nerenden anladın?

Engelleyin gitsin arkadaşlar, kendinizi üzmeye gerek yok. Ben şimdiye kadar neredeyse LoL dışında hiçbir oyunda Türk oyunculardan özel olarak herhangi bir rahatsızlık duymadım. Bu tür şeyler oyundan oyuna değişebiliyor gerçekten.

Bunun haricinde örnek vereyim. Dün ETS2 MP oynuyordum yolda arkamda 5 kişi belirdi hepsi de yabancı. Benden 5 km/s falan daha hızlılar geliyorlar. Bunlar teker teker sollamaya başladı hiç sıkıntı yok istifimi bozacak durum da yok. En son adam sollarken sağdan bir türk jet gibi geldi beni devirdi gitti. Al bir de burdan yak işte. Egodan başka büyük sıkıntılar da var. Gerçekten çok rezil insanlar var ve sayıları da aşırı fazla.
Ha yabancı yapmıyor mu? O da yapıyor. Ama bunu yapanların %70i Türk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı