İntel Core i7 4770K Sistem Önerisi

Kasada PSU yok, onu belirteyim. Ayrıca oyun oynayacağınız sistem için i7-4770K ve Z87-GD65 fazla değil mi? GTX780 yerine R9 290 seçin.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. PSU eklemeyi unutmuşum.

High Power Element Smart 750W Mavi Ledli 80+ Bronze 56A@12V Power Supply (HP-EP-750S) - Bilgisayar - Hepsiburada.com yeterlimidir

OC yeteneğinden dolayı tercih ettim ve uzun bir süre yükseltme gereksinimi olmasın.

R9 290 özellik olarak daha yüksek gözüküyor. Araştırıyorum, herkes GTX 780 tavsiye ediyor. Neden böyle?

Anakartın sayfasından destek bölümünde desteklenen donanımlara bakıyorum, seçtiğim RAM'lar listede yok. Aynı şekilde ekran kartında da bir problem çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX780 secilmesinin bazi nedenleri, nVidia sevmeleri, AMD ekran kartindan korkmalari, cogu oyunlarin nVidia optimizasyonlu olmasi ve Watch Dogs gibi bir oyun hediye etmesi. Ayrica render islemlerinde nVidia'nin CUDA teknolojisi kullanildigi icin seciliyor.

PSU gayet yeterlidir. High Element markasini pek bilmem fakat gayet iyi oldugunun bilincindeyim. RAM konusunu anlamadim, acar misin?

İncelemesi
MSI Z87-GD65 Gaming Anakart İncelemesi » Technopat

''Çift tırnaklı yuvalarda toplam 32GB olmak üzere 1333 ve 1600MHz bellekleri standart, 3000MHz’e kadar olanları ise BIOS’daki XMP profili yardımıyla kullanabiliyoruz ''

Şeklinde bir açıklama var 1600 mhz üstü bellekleri takarken bios ayarları neden gerekli ayar yapılmadan çalışmazmı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı