İnternet paketi bittiğinde mobil veri açıkken TL gidiyor

Babama 1 ay önce internet paketi yaptırmıştım. Paketin günü bugün bitmiş fakat kendisine herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmemiş. Babam da internetim var nasıl olsa diye mobil veriyi açıp, WhatsApp'a girip yarım saat kadar takılmış ve kapattığında karşısına telefon bakiyesi -15 TL olarak gelmiş.

Ben kendi telefonumda böyle bir sorun ile daha önce hiç karşılaşmadım. İnternet paketim olmadığında mobil veriyi açsam da internete giremiyorum ve hattımın bakiyesinden yemediği için eksiye düşmüyor ama babamın telefonunda neden böyle oldu bilmiyorum. Bunun herhangi bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normali bu zaten, paket bitince kazık bir tarife üzerinden ücretlendirmeye başlıyorlar (100MB/10₺ gibi). İnternet paketi bitince direkt duranlar özel paketler oluyor.

Muhtemelen Turkcell kullanıyordur çünkü kullanım bilgisi sadece Turkcell'de default olarak açık geliyor. Paket bittiği takdir de internet erişimi varsa TL bakiyesinden kullanılmaya devam eder TL bakiyesi yok ise internet erişimi sonlandırılır.

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama başıma az önce birden 4gb İnternet paketimin bitmesi üzerine hesabımda olan 300 TL 15 dakika yedi bunun iadesi vs varmı keşke o 300 tlyide İnternet paketi yapsaydım

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama başıma az önce birden 4gb İnternet paketimin bitmesi üzerine hesabımda olan 300 TL 15 dakika yedi bunun iadesi vs varmı keşke o 300 tlyide İnternet paketi yapsaydım
İade yok, sözleşmede bunu zaten yazıyorlar aşım ücretleri kısmı var. MB başına yüklü miktarda TL kesiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı