iPad Pro 12.9 (2022) şarjı hızlı bitiyor

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
2 hafta önce iPad Pro 12.9 (6. nesil) M2 tablet aldım oyun oynamıyorum. Genellikle YouTube ve GoodNotes 6 kullanıyorum ancak GoodNotes 6 kullanırken elim ekrana değdiğinde bir sıcaklık hissediyorum normal mi? Şarjıda ortalama 3.5-4 saat arası gidiyor son 10 gün açık ekran ortalamam 3 saat. iOS 17.03 sürümüne sahibim ve orijinal adaptör, kalem kullanıyorum. Şarjıda genelde %20-100 arası kullanıyorum.

Ek olarak şarj %20 olunca iPhone gibi pil uyarısı vermiyor neden?

Orijinal kalem ile kullandığımda ben de iPad 8 ile OneNote uygulamasında ısınma fark ediyorum. Not alırken kalem kullanmadan dolayı olduğunu düşünüyorum. İnternette de benzer yorumlara denk gelmiştim. Eğer çok not alıyorsanız ondan dolayı olabilir.

Pil uyarısını iPhone gibi %20'de vermiyorlar. Kaçta verdiğini bilmiyorum hiç o kadar düşürmedim. 15 ya da 10 olabilir.

Orijinal kalem ile kullandığımda ben de iPad 8 ile OneNote uygulamasında ısınma fark ediyorum. Not alırken kalem kullanmadan dolayı olduğunu düşünüyorum. İnternette de benzer yorumlara denk gelmiştim. Eğer çok not alıyorsanız ondan dolayı olabilir.

Pil uyarısını iPhone gibi %20'de vermiyorlar. Kaçta verdiğini bilmiyorum hiç o kadar düşürmedim. 15 ya da 10 olabilir.

Anladım hocam başka yerde M.1- M.2 ısınma normal duymuştum umarım öyledir veya zararı olur mu?

Anladım hocam başka yerde M.1- M.2 ısınma normal duymuştum umarım öyledir veya zararı olur mu?
Isınmaları normal güçlü çipler. Bir zararını görmedim henüz. Aynı olay bilgisayarda grafik tablet bağlayıp OneNote kullanırken de oluyor. Kalem ile yazdığımı algılayıp işlemek için yapay zeka destekli bir araç kullandığını gördüm. İşlemci kullanımını da bunlar yükseltiyor ve ısıtıyor diye yorumladım. PDF'te soru çözerken ısınmıyor mesela, not alırken alev atıyor.

Geri
Yukarı