iPhone 13 vs Galaxy S23

Evet Apple daha kaliteli, IOS'un animasyonları, kameranın doğru sonuç vermesi (Samsung'da kamera daha canlı gösteriyor) vesaire vesaire ama S23 kullanıcısı olarak arada 10 bin TL verecek bir kullannıcı deneyimi olduğunu düşünmüyorum.

bu yazdıklarım normal bir kullanıcı deneyimi olup profesyonel bir amaca yönelik değildir.

Bu arada S23 alacak insanlar için şunları söyleyeyim. Bundan önce hiç amiral gemisi telefon kullanmamıştım ve S23'ün pil performansını beğenmedim. Hemen atlayacaklar olacak ancak şöyle ifade edeyim, saat 12'de %100'den aldığım telefonu dışarıda GPS açık gezdim 4 saat ekran süresi ile gerçekten moralimi bozdu. Günün gecesine yakın yine şarja takmıştım telefonu. Eski telefonum Oppo Reno 5 Lite idi. Bu sorunu Greenify uygulamasını indirerek çözdüm.

Bu sorunu yaşayan da var yaşamayan da. Ben yaşayan nadir şansız taraftanım sanırım. Neyse dediğim gibi greenify uygulamasını indirdikten sonra ayarlarından, "otomatik uyut" ve "always ingore background-Free" ı açtıktan sonra telefon bir günü rahat çıkarır oldu.

1. not: Bu ayarlamaları yaptıktan sonra yoğun GPS kullanmadım daha.
2. not: Belki de düşük güçlü işlemcisi olan ve yaklaşık 4300 MAh'lık bir bataryalı telefondan, en güçlü işlemcilerden birisini kullanan ve 3900 mAh bir cihaza geçtiğim için farklı bir şeymiş gibi gelmiş olabilir.

Kameranın doğru sonuç vermesi olayı 13 ailesindeki kameralar için geçerli değil. 13 serisindeki bir cihazla insan fotoğrafı çektiğinde yüzler havuç gibi oluyor. S23'e gelince mobil veride dışarıda 4 saatten fazla vereceğini düşünüyorum. Sensör özellikleri ve kullanmadığın uygulamaların bildirimlerini kapatıp arayüze siyah bir duvar kâğıdı yüklediğinde bataryanın yeteceğini düşünüyorum.

Kameranın doğru sonuç vermesi olayı 13 ailesindeki kameralar için geçerli değil. 13 serisindeki bir cihazla insan fotoğrafı çektiğinde yüzler havuç gibi oluyor. S23'e gelince mobil veride dışarıda 4 saatten fazla vereceğini düşünüyorum. Sensör özellikleri ve kullanmadığın uygulamaların bildirimlerini kapatıp arayüze siyah bir duvar kâğıdı yüklediğinde bataryanın yeteceğini düşünüyorum.

Fotoğraflarda demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım. Zaten arada 10 bin TL'lik bir fark yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1687590415345.png
    1687590415345.png
    540 KB · Görüntüleme: 45
  • 1687590461150.png
    1687590461150.png
    556,3 KB · Görüntüleme: 42
Hocam, Instagram'da büyük sayfalarda editörlük yapan birisi olarak eğer edit yapmayı düşünüyorsanız iPhone. Edit yapmak yerine işte kamerası olsun az oyun girerim cart curt normal kullanım için soruyorsunuz Samsung. Benim telefonum da S21 ve Instagram'da artık donmaya başladı. 1 senesini daha 3 gün önce dolduran bir telefon için çok kötü bir durum :(. Keşke iPhone 11 alsaydım diyorum ben fakat takdir sizin. Benim tavsiyem iPhone almanızdır.

5 yıllık iPhone XR kullanıyorum, abimin eskisi, bir kere bile donduğunu görmedim.

Hocam, Instagram'da büyük sayfalarda editörlük yapan birisi olarak eğer edit yapmayı düşünüyorsanız iPhone. Edit yapmak yerine işte kamerası olsun az oyun girerim cart curt normal kullanım için soruyorsunuz Samsung. Benim telefonum da S21 ve Instagram'da artık donmaya başladı. 1 senesini daha 3 gün önce dolduran bir telefon için çok kötü bir durum :(. Keşke iPhone 11 alsaydım diyorum ben fakat takdir sizin. Benim tavsiyem iPhone almanızdır.
S21 kullanıyorum 1 kere bile kasmadı.

Eskiden herkes IOS'cuydu. "Kanka IOS'u FBI, CIA falan hiç kimse hekleyemiyormuş." diye bahaneler üretiliyordu. Telefondan çok anlamadığım için soruyorum, insanımız her şey pahalında diye yani bir telefon 70000TL oldu diye araştırmaya mı başladı yoksa Android eskisine nazaran IOS'dan her anlamda öne mi geçmeye başladı?
İOS hiçbir zaman o kadar önde olmadı, hep fazla abartıldı. Ama yazılım konusunda önceden fark daha belliydi ve Android tarafıyla da donanımda bu kadar fark yoktu. Yani Apple yazılımla ön plana çıkıyordu ve şimdiki kadar kapitalist bir yapıya sahip değildi. Bağımlı kitlesi arttıkça Apple daha da kapitalist bir yapıya büründü ve Android tarafı da (özellikle yazılım tarafında başta Samsung olmak üzere) oldukça gelişti. Markalar artınca donanım yarışı da arttı vs. Özellikle Huawei ve OnePlus da çoğu konuda başarılı oldu ama OnePlus nedense bir yerden sonra yavaşladı ve çok sevilen arayüzünü de değiştirip Oppo'nun ColorOS'ine geçti, bu göründüğünden daha büyük bir etken. Huawei'ye zaten ambargo yapıldı ve o dönemden beri yazılımı da dahil birçok konuda geride kaldı.
Orduya yardım iddiaları falan vardı Huawei hakkında ama sadece bahane olarak kendi markalarının yerini vermemek için bile yapmış olabilirler bunu.
Benzer bir senaryoyu daha önce de Meizu isimli Çinli marka yaşamıştı ve onu bu ambargo baya kısıtlamıştı(özellikle daha küçük bir marka olmasından da dolayı) ve neredeyse adını bilen yok şu an.
Amerika bu konuda sosyal medya gücünü çok fazla kullanıyor ve kendini her zaman üstün veya haklı göstermeyi, abarttırmayı beceriyor ve bu sayede rakiplerini eliyor.
Yani gerçekten başarılı olduğu konuların dışında reklam stratejisinin ve gücün vs. de etkisi büyük bu konuda.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı