iPhone 14 vs 15

Bütçe
70000

teferruax

Decapat
Yer
İstanbul, Türkiye
Selamlar, başta 13 alırım dedim fotoğraf ve videolar için kalite çok önemli. Ondan sonra 14-15 arasında kararsız kaldım. Öneriniz ne? İki cihazı da kullanmış ve deneyimlemiş kişiler yanıtlarsa sevinirim.

(Not: Sade arkadaşlar, Pro veya Pro Max gibi seçenekler değil!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, başta 13 alırım dedim fotoğraf ve videolar için kalite çok önemli. Ondan sonra 14-15 arasında kararsız kaldım. Öneriniz ne? İki cihazı da kullanmış ve deneyimlemiş kişiler yanıtlarsa sevinirim.

(Not: Sade arkadaşlar, Pro veya Pro Max gibi seçenekler değil!)
Almışken yenisini almak , eğer ki gücün varsa mantıklı bence. Dynamic İsland , A16 Bionic çip bile tek başına yeterli bir sebep bence. Fakat aradaki fiyat farkına değmez. Gücüm yok diyorsanız , 14 kesinlikle daha mantıklı.

Düz modeller olarak bakacaksan, işlemci ve kamera konusunda iPhone 15 modeli öne geçmekte.

Almışken yenisini almak, eğer ki gücün varsa mantıklı bence. Dynamic island, A16 bionic çip bile tek başına yeterli bir sebep bence. Fakat aradaki fiyat farkına değmez. Gücüm yok diyorsanız, 14 kesinlikle daha mantıklı.

Gücüm var hocam 15 alırım o halde.

Duz 14 ile 15 arasinda kayda deger farklar var. 15 alinir.

Düz modeller olarak bakacaksan, işlemci ve kamera konusunda iPhone 15 modeli öne geçmekte.

Dönüşleriniz için teşekkür ederim.

Peki kaç GB almak daha mantıklı?

256lık model bence yeterli olacaktır. O halde şu klasik soruyu sorayım. Bu fiyata daha mantıklı android cihazlar varken neden 60Hz olan iPhone modellerini tercih ettiniz? Yalnızca meraktan soruyorum.

Bence 256'lık alın ama telefon dolduğunda bilgisayarınıza veya harddiskiniz varsa ona yedekleyebilecekseniz çok ta bir önemi yok GB'ın 128 alın geçin.
Benec rahatlık bakımında 256GB olan model daha mantıklı.

256 GB olan modeli mantıklı, zaten iCloud ile beraber yıllarca sıkıntı yaşamazsınız.

Geri
Yukarı