iPhone 15 Plus vs iPhone 14 Plus

Furkannozzturk3

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Mevcut olarak iPhone 12 64 GB kullanmaktayım. Değişim kampanyalarından faydalanarak değişim yapacağım. Benim için en önemli kriter ekran büyüklüğü çünkü rahatsızlığım gereği görme keskinliğim düşük, daha rahat kullanım için büyük cihaz tercih ediyorum.

iPhone 15 Plus ile 14 Plus arasındayım. Fiyat olarak iPhone 15 Plus 35.000-36.000TL civarına geliyor. iPhone 14 Plus ise 30.000-31.000TL civarına geliyor. Aradaki farka değer mi? 14 Plus çok az satıldığına dair bilgiler gördüm.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Ürünlerin bağlantıları:

iPhone 15 Plus = Amazon.com.tr
iPhone 14 Plus = iPhone 14 Plus fiyatı, detaylı teknik özellikleri, modelleri ve renk seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da. Apple iPhone 14 Plus kredi seçenekleri hemen satın al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç olarak, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi dikkate alarak karar vermelisiniz. Eğer ekran büyüklüğü sizin için en önemli kriterse ve bütçeniz müsaitse iPhone 15 Plus'ı tercih edebilirsiniz. Ancak iPhone 14 Plus da daha uygun fiyatıyla cazip bir seçenek olabilir.

Sonuç olarak, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi dikkate alarak karar vermelisiniz. Eğer ekran büyüklüğü sizin için en önemli kriterse ve bütçeniz müsaitse iPhone 15 Plus'ı tercih edebilirsiniz. Ancak iPhone 14 Plus da daha uygun fiyatıyla cazip bir seçenek olabilir.
Açıkçası konu açma nedenim de bu, arada nispeten az fark olsa da değer mi görüş almak. Her ne kadar fark az da olsa çentik yerine dynamic island, bazı donanımsal farklar, ekransal farklar 1 sene olsa bile nesil farkı + olabilir diye düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

15 Plus aradaki fiyat farkına değer bence ama o kadar para verip 60 hz ekran almakta ayıp oluyor biraz
Açıkçası bugün mağazada inceledim. 120 hz ile 60hz arasında eğer Apple harici bir ürün kullansam kesinlikle rahatsız olurdum. Lakin iPhone’da rahatsız etmiyor 60hz. Yine de olsun isterdim yalan yok.

Düz iPhone 14 ve 14 Plus modelleri , 2GB fazla RAM ile gelen bir iPhone 13’tür. Başka hiçbir numarası yok o modellerin. Aklımızla dalga geçtiği model Türkçesi. Siz de bakarsanız görürsünüz zaten. Dolayısıyla kıyas şuna dönüyor 13 Plus mı 15 Plus mı? Tabi ki 15 Plus. Yani 14 Plus seç diyen varsa paranı çöpe at diyordur aldırış etmeyin. 15 Plus’ta en azından daha yeni işlemci, Type C , dinamik ada, Güneş ışığı altında daha parlak ekran, 48MP kamera gibi önemli geliştirmeler mevcut.

Düz iPhone 14 ve 14 Plus modelleri , 2GB fazla RAM ile gelen bir iPhone 13’tür. Başka hiçbir numarası yok o modellerin. Aklımızla dalga geçtiği model Türkçesi. Siz de bakarsanız görürsünüz zaten. Dolayısıyla kıyas şuna dönüyor 13 Plus mı 15 Plus mı? Tabi ki 15 Plus. Yani 14 Plus seç diyen varsa paranı çöpe at diyordur aldırış etmeyin. 15 Plus’ta en azından daha yeni işlemci, Type C , dinamik ada, Güneş ışığı altında daha parlak ekran, 48MP kamera gibi önemli geliştirmeler mevcut.
Evet 14 Plus'ı yanlış hatırladığımı araştırırken ve incelerken gördüm. Dediğiniz gibi 13'ten hiç bir farkı olmayan seriymiş. Yine de 13 Plus düşünmeme nedenim 1 sene de olsa yeni nesil olmasıydı ve 13 modellerini pek bulamadım satışta.

Şimdi ise aklıma acaba 15 Plus mı yoksa 16'yı beklemek mi sorusu takılmaya başladı baktıkça..

Evet 14 Plus'ı yanlış hatırladığımı araştırırken ve incelerken gördüm. Dediğiniz gibi 13'ten hiçbir farkı olmayan seriymiş. Yine de 13 Plus düşünmeme nedenim 1 sene de olsa yeni nesil olmasıydı ve 13 modellerini pek bulamadım satışta.

Şimdi ise aklıma acaba 15 Plus mı yoksa 16'yı beklemek mi sorusu takılmaya başladı baktıkça.

13 Plus zaten yok hocam mecazi kullanmıştım neyse iyi ki düşünmüyorsunuz boş verin onları.
Benim anlayamadığım sizde bütçe var mı daha? Yani bildiğiniz gibi 16'nın fiyatı hakkında yorumda bulunamıyoruz yazın döviz fırlarsa eylül'de ona göre fiyattan çıkar. Ayrıca göz sıkıntınız olduğunuzu belirtmişsiniz bu yüzden Plus olsun dediniz şimdi düz 16 dediniz? Düz 16 6.1 veya 6.3 inch olacak. Size küçük kalmaz mı?
Ayrıca madem bütçeniz varsa gidin 15 Pro Max alın derim ya da 6.1 inch keserse sizi 15 Pro alın. Düz 16 serisi çıktığında da zaten 15 Pro modellerinden iyi olamayacak. 15 Pro'nun Lite modeli olacak ve birkaç yapay zeka dışında da yenilikle gelmeyecek.

13 Plus zaten yok hocam mecazi kullanmıştım neyse iyi ki düşünmüyorsunuz boş verin onları.
Benim anlayamadığım sizde bütçe var mı daha? Yani bildiğiniz gibi 16'nın fiyatı hakkında yorumda bulunamıyoruz yazın döviz fırlarsa eylül'de ona göre fiyattan çıkar. Ayrıca göz sıkıntınız olduğunuzu belirtmişsiniz bu yüzden Plus olsun dediniz şimdi düz 16 dediniz? Düz 16 6.1 veya 6.3 inch olacak. Size küçük kalmaz mı?
Ayrıca madem bütçeniz varsa gidin 15 Pro Max alın derim ya da 6.1 inch keserse sizi 15 Pro alın. Düz 16 serisi çıktığında da zaten 15 Pro modellerinden iyi olamayacak. 15 Pro'nun Lite modeli olacak ve birkaç yapay zeka dışında da yenilikle gelmeyecek.
13 Plus olmadığını inan bilmiyordum, sadece satın alımlarım arası ve lansmanlarda biraz takip ediyordum.
16'dan kastım 16 serisiydi aslında. Düz 16 değil. Ekran konusunda hala aynı düşüncedeyim yani demek istediğim 16 serisinde Plus olursa onu değerlendirmekti.
Bütçem var ama 15 Pro Max özellik olarak bana 15 Plus'tan sonra en fazla 120hz'i katacak. O yüzden aradaki 20-30bin farka değmeyeceğini düşünüyorum. Benim için batarya + ekran önemli.

13 Plus olmadığını inan bilmiyordum, sadece satın alımlarım arası ve lansmanlarda biraz takip ediyordum.
16'dan kastım 16 serisiydi aslında. Düz 16 değil. Ekran konusunda hala aynı düşüncedeyim yani demek istediğim 16 serisinde Plus olursa onu değerlendirmekti.
Bütçem var ama 15 Pro Max özellik olarak bana 15 Plus'tan sonra en fazla 120Hz'i katacak. O yüzden aradaki 20-30bin farka değmeyeceğini düşünüyorum. Benim için batarya + ekran önemli.

Hocam 15Pro Max size kamera anlamında da çok şey katacak. Kamerayla işiniz olmaz mı?

Geri
Yukarı