İşlemci Asus GTX 1060 ekran kartının sığmasını engelliyor

h00kie

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi kasamda yer alan işlemcim Asus GTX 1060 model ekran kartımın sığmasını engelliyor. Anakartımın çok kötü bir tasarımı olduğunun da farkındayım. Şu anda yeni bir anakart alacak güce pek sahip değilim. Bu yüzden yeni bir anakart almak dışında ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. (Anakartı googleda "hp 8300 sff motherboard" diye aratarak da bulabilirsiniz.)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-01 172316.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-01 172316.png
    849,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi GTX 1060 modeli var? Bu kasa muhtemelen Low profile ekran kartları ile uyumludur.
Riser kablo alıp ekran kartını farklı şekilde konumlandırabilirsin.

Hangi GTX 1060 modeli var? Bu kasa muhtemelen Low profile ekran kartları ile uyumludur.
Riser kablo alıp ekran kartını farklı şekilde konumlandırabilirsin.
Asus Dual GTX 1060 6 GB var hocam. Low profile ekran kartları için değil de tek fanlı ekran kartları için tasarlanmış olabilir. Çünkü anakart 2012 yılından kalma. Üzerinden tam 12 sene geçmiş ve o zamanda 2 fanlı ekran kartı yoktur diye düşünüyorum. Hocam riser kablo ile tam olarak neyi kastettiğinizi sorabilir miyim? Bilgisayardan pek anlamam.

@h00kie
Benzer bir kasayı kullanmıştım. Bu mesafe kısa olduğu için standart ekran kartları olmuyordu. Low profile ekran kartı gerekiyordu. 2012 yılında 3 fanlı ekran kartları vardı. Kasanın üretim yılından dolayı değil yapısı itibari ile olmuyor.

1714577492959.png

Riser kablo alıp ekran kartını takacağın yeri değiştirebilirsin.
Örnek: Alfais 5146 Pci-E Express 16X to 16X Dişi Erkek Riser Uzatma Kablosu Fiyatları ve Özellikleri
Bunu alıp ekran kartını kasanın dışına takabilirsin.

@h00kie
Benzer bir kasayı kullanmıştım. Bu mesafe kısa olduğu için standart ekran kartları olmuyordu. Low profile ekran kartı gerekiyordu. 2012 yılında 3 fanlı ekran kartları vardı. Kasanın üretim yılından dolayı değil yapısı itibari ile olmuyor.

Eki Görüntüle 2183903

Riser kablo alıp ekran kartını takacağın yeri değiştirebilirsin.
Örnek: Alfais 5146 Pci-E Express 16X to 16X Dişi Erkek Riser Uzatma Kablosu Fiyatları ve Özellikleri
Bunu alıp ekran kartını kasanın dışına takabilirsin.
Hocam tam anlayamadım. Ekran kartını kasanın dışına takarsam kasayı yatay olarak kullanmak zorunda mı kalacağım? Ayrıca kasanın üstünü açık mı bırakacağım? Daha kolay anlamanız için, benim kasam HP Compaq Elite 8300. Alternatif olarak riser kablosunu ekran kartının hava aldığı yerden uzatabileceğimi düşündüm. Ayrıca cevabınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı