İşlemciyi değişimi sonrası sistem BIOS ekranına atıyor

Bu rehber sorununuzu çözmeniz de yardımcı olacaktır. Takıldığınız yer olur ise belirtirsiniz.

Hocam anakart vs yeni aldım. Güncellemeyle alakası olduğunu düşünmüyorum (10.nesil)

Bu rehber sorununuzu çözmeniz de yardımcı olacaktır. Takıldığınız yer olur ise belirtirsiniz.

Harddisk bağlantılarınızı kontrol edin. Bir de hangi işlemciden hangisine geçtiniz.
BIOS güncel olmasa zaten BIOS ekranı gelmez simsiyah ekranda kalırsınız. Bence sistem Boot edemiyor.

i5 4460'dan i5 10400F'geçtim nasıl Boot edebilirim?

Sadece işlemci değişmemiş anladığım kadarıyla komple sistemi değiştirmişssiniz. Anakart dahil SSD bağlantılarınızı kontrol edin. BIOS'ta Boot bölümünde UEFI ayarları olması gerekiyor o kısmı Legency + UEFI olarak değiştirip tekrar başlatın. Bazı anakartlarda CSM protokollerinin altındada olabiliyor biraz karıştırın. Yeni anakartlar direk UEFI modunda gelebiliyor öncesinde Normal kurulum yaptıysanız bu sebepten otomatik BIOS atıyor olabilir. Tabi Direk başlayabilmesi için işletim sisteminizin Windows 10 olduğunu varsayıyorum farklı işletim sistemi varsa komple format atmanız gerekmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı