İtopya sorunlu DeathAdder V2 değişiminde stokta kalmadığı için muadili diye düşük model fare veriyor

Bence satıcı ile "uzlaşabilir". Mesela V3 talep edip 300-400 TL fiyat farkı ödemeyi teklif edebilirsiniz. Evet, muadil değişim hakkınız var ama maalesef süreç çok yıpratıcı o yüzden ben olsam ortayı bulmaya çalışırdım.

Bir arkadaş güzel bir noktayı belirtmiş, distribütör ile iletişime geçebilirsiniz. Arena bilgisayar ise iletişime geçip durumu belirtin, yardımcı olabilirler.

Ek olarak THH'ye başvuracak olursanız "ürünün piyasa araştırması yapılarak muadillerinin tespitini talep ediyorum" şeklinde talepte bulunun.

Öncelikle işim çıktığı için forumda konu açtığımı unutmuşum şimdi dönüş yapıyorum mesajlarınızı, herkese teşekkürler şimdiden

Arena Bilgisayar ile konus derim. Musteri memnuniyetine onem veriyorlar, yardimci olabilirler.
Evet aklımdaki ilk iş de o, yarın arayıp durumu aynı şekilde analatacağım bakalım ne yapacaklar.
Verdikleri modeli alma kendi kullandığını göndermeleri için ısrar et göndermezlerse tüketici mahkemesine gideceğini söyle. Ortada hakkı yenen sensin, yerinde olsam kesinlikle kabul etmezdim.
Zaten seçenekleri kabul etmedim orada sorun yok, benim modelden stoklarda kalmamış. Kendi ürünümü sordum çünkü hakem heyetine başvuracağım o sonuçlanana kadar kullanabilirim diye (arızası scroll tuşu sesli çalışıyor yani kullanıma engel yoktu) ama ürünün imha edildiğini söylediler.

Basvurun:

Devreye girsinler şimdiden.
yarın arena bilgisayarı arayıp durumu anlatırım sonrasında büyük ihtimal başvuruyu yapacağım ama pek umudum yok desem yeridir çünkü benzer vakalara baktım, hakem heyeti büyük ihtimal ile iade kararı çıkaracak. umarım aynısı yada misli üst modeli ile değişim kararı gelir.

Hocam maalesef enflasyonist ortamda alıcının yanında olan bir sistem yok, yani tüketici haklarına gidersiniz onlarda muadili ile değişim ya da ücret iadesi kararı verirler bu durumda da zaten ücret iadesi yapıyorlar.
şuan gitmekten başka çaremiz de yok zaten, şansımızı deneyeceğiz. ben geçen senenin 800 lirasını şimdi 1200 olarak ödeyin başka siteden sıfır kapalı kutu aynı mouse alabiliyorum dedim ama onada yanaşmadılar.

Belki model O2 olabilir aynı özelliklerde sensör olarak.
hocam modeli beğenmedim delikli yapısından dolayı ondan direk eledim.

Benim de başıma aynı olay gelmişti. Ellerinde aynı ürün bulunmadığından düşük bir model tavsiye etmişlerdi ben kabul etmiştim.

Bana kalırsa o kadar uğraşmaya değmez. Tüketici Hakem Heyetine başvurursan süreç uzar. Başvurmadan İtopya ile konuşmaya çalışsan da bir çare olmaz. Yapılabilecek pek bir şey de yok yani.
Sizin yaptığınız da bir seçenek ama ben böyle satıcılara güç vermek istemiyorum. tüketici hakkını da önemsiyorum, önemsemezsem itopya gibi satıcılar alışıyor müşteriyi madur etmeye. tüketici hakem heyetinden şansımızı deneyeceğiz nasıl sonuçların göreceğim. benim eski mouseum var şuan onu kullanıyorum yani sorunum yok, 3 ayda sürse bir sonuç bağlansın bakacağız.

Geçmiş olsun hocam. Aynı durumu 2021'de yaşadım. Aynı firmadan dolayı bir sürü uğraştım. e-Devlet > tüketici hakem heyeti'ne yazdığım dilekçeyi olduğu gibi gönderiyorum.
Süreç yaklaşık 6 ay sürdü fakat sıfır kutulu faremin aynısı geldi. O dönemde sikayetvar.com üzerinden şikayetleri kontrol ettiğimde herkese aynısını yapıyorlardı, hala devam ediyorlar anladığım kadarıyla... Overclock konularına bakarken nereye geldik, sırf o siteye gıcık olduğum için üye oldum. :) @ANGARA MESSI

tüketici haklarına kesinlikle başvur.
Hakkını yedirme.

Eki Görüntüle 2169284

"
Hakem heyeti başvurusu için örnek oldu teşekkür ettim, umarım hakkımı alırım diyelim

Bence satıcı ile "uzlaşabilir". Mesela V3 talep edip 300-400 TL fiyat farkı ödemeyi teklif edebilirsiniz. Evet, muadil değişim hakkınız var ama maalesef süreç çok yıpratıcı o yüzden ben olsam ortayı bulmaya çalışırdım.

Bir arkadaş güzel bir noktayı belirtmiş, distribütör ile iletişime geçebilirsiniz. Arena bilgisayar ise iletişime geçip durumu belirtin, yardımcı olabilirler.

Ek olarak THH'ye başvuracak olursanız "ürünün piyasa araştırması yapılarak muadillerinin tespitini talep ediyorum" şeklinde talepte bulunun.
v3 pro var ellerinde, ben madem v2 yok bana alt model vermektense ellerinde olan üstü v3 pro verin dedim buseferse yok senin mouse kablolu v3 pro kablosuzmuş ondan olmuyormuş falan kısaca yalan sıktılar. düzgün muadil ürün önerse seçerim birini ama adam gitmiş bana giriş seviyesi mouselar önermiş. deathadder essential piyasası 650 lira :) ben v2 yi geçen senenin kuruyla 800e almıştım ki kampanyalı fiyat. aslında 1000-1200 arasındaydı. extra para verede bilirdim ama öyle bir seçenek de sunmadılar. orta yolu bulmak için okadar efendi doğru düzgün konuştum ki dinleseniz hak verirdiniz, ama onlardan aynı şekilde dönüş alamadım.
distribütörle konuşacağım yarın hatta razer europa mail olarak da yazabilirim durumu. belki onlar yardımcı olur.
thh başvurusunda belirttiğiniz notu da ekleyeceğim, teşekkür ettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı