İtopya sorunlu DeathAdder V2 değişiminde stokta kalmadığı için muadili diye düşük model fare veriyor

ANGARA MESSI

Hectopat
Geçen sene İtopya'dan Razer DeathAdder V2 mouse satın aldım. Farede sorun oldu ve servise gönderdim. Servis kararı para iadesi ya da değişim yapılması olarak açıklandı. İtopya'dan aradılar söylediler durumu. İadeyi kabul etmedim doğal olarak çünkü benzer özellikteli DeathAdder V2 X HyperSpeed olmuş 2000TL ben v2'yi 800e almıştım. Değişim de yapamıyorlarmış çünkü v2'nin stokları bitmiş. Bana "muadil" olarak 3 model önerdiler alta yazıyorum.

• Razer DeathAdder Essential 6400 DPI kablolu siyah Gaming mouse.
  • Razer Cobra 8500 DPI kablolu siyah RGB Gaming mouse.
  • Glorious Model O2 26000 DPI siyah RGB kablolu Gaming mouse.

Tabii şaşırdım bu modelleri verelim deyince çünkü muadille alakası olmadığı apaçık ortada Razer'ların, Glorious'u direk istemedim zaten. Müşteri hizmetleriyle bayağı konuştuk, alt modelleri ya da farklı bir marka fareyi kabul etmediğimi söyledim. V2 yoksa üst modelini yani V3 vermeniz gerekiyor diye konuştum. Ürünü yönetimine yönlendirdim size dönüş yapılacak dedi kapattı konuyu. Extra olarak ben para iadesini 1200 yaparsanız kabul ederim çünkü farklı sitelerde 1200'e V2 olduğunu söyledim, onu da kabul etmiyorlarmış. Faturadaki fiyat harici iade olmuyormuş falan dedi geçti.
Biraz uzattım, zamanınızı aldım. Benim sorum bu, süreçten sonra ne yapmam gerekiyor, benzer bir hikayesi olan varsa bana yön gösterebilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdikleri modeli alma kendi kullandığını göndermeleri için ısrar et göndermezlerse tüketici mahkemesine gideceğini söyle. Ortada hakkı yenen sensin, yerinde olsam kesinlikle kabul etmezdim.

Basvurun:

Devreye girsinler şimdiden.

Hocam maalesef enflasyonist ortamda alıcının yanında olan bir sistem yok, yani tüketici haklarına gidersiniz onlarda muadili ile değişim ya da ücret iadesi kararı verirler bu durumda da zaten ücret iadesi yapıyorlar.

Benim de başıma aynı olay gelmişti. Ellerinde aynı ürün bulunmadığından düşük bir model tavsiye etmişlerdi ben kabul etmiştim.

Bana kalırsa o kadar uğraşmaya değmez. Tüketici Hakem Heyetine başvurursan süreç uzar. Başvurmadan İtopya ile konuşmaya çalışsan da bir çare olmaz. Yapılabilecek pek bir şey de yok yani.

Benim de başıma aynı olay gelmişti. Ellerinde aynı ürün bulunmadığından düşük bir model tavsiye etmişlerdi ben kabul etmiştim.

Bana kalırsa o kadar uğraşmaya değmez. Tüketici Hakem Heyetine başvurursan süreç uzar. Başvurmadan İtopya ile konuşmaya çalışsan da bir çare olmaz. Yapılabilecek pek bir şey de yok yani.
Katılmıyorum hocam. Herkes hakkının peşinden koşmasini bilmeli, boyun egmemeli.

Katılmıyorum hocam. Herkes hakkının peşinden koşmasini bilmeli, boyun egmemeli.
Zamanınız varsa elbet ki fakat elinizin altında bulunan ve ihtiyacınız olan bir ürün için o kadar uğraşmaya değmez.

Benim de o zaman klavyem bozulmuştu. Elimde başka düzgün klavye bulunmadığından mecbur kabul etmiştim.

Geçmiş olsun hocam. Aynı durumu 2021'de yaşadım. Aynı firmadan dolayı bir sürü uğraştım. e-Devlet > tüketici hakem heyeti'ne yazdığım dilekçeyi olduğu gibi gönderiyorum.
Süreç yaklaşık 6 ay sürdü fakat sıfır kutulu faremin aynısı geldi. O dönemde sikayetvar.com üzerinden şikayetleri kontrol ettiğimde herkese aynısını yapıyorlardı, hala devam ediyorlar anladığım kadarıyla... Overclock konularına bakarken nereye geldik, sırf o siteye gıcık olduğum için üye oldum. :) @ANGARA MESSI

tüketici haklarına kesinlikle başvur.
Hakkını yedirme.

Basvuru.png

"

Yeni konular

Geri
Yukarı