Rehber Kabaran Mouse Pad'i Düzeltmek

Paper.C

Hectopat
Daha fazla  
Forumda bu konuda içerik olmadığını gördüm ve bir rehber oluşturmaya karar verdim.

İlk sorumuzla konuya giriş yapalım.

Kalitesiz mouse pad alınır mı?

Elbette alınabilir ama bu ürünlerden çok uzun ömürlü bir deneyim beklemek mantıklı olmaz.

Kalitesiz mouse Pad'ler neden tercih ediliyor?
Yaygın tercih edilme sebepleri:

1- kimimiz yüksek bütçe ayıramayabiliyoruz mouse pad için, böyle bir durumda idareten alınabilir.
2- satın alınırken sadece farenin altını korusun ya da masa boş durmasın, gerekirse kötü olsun gözüyle de bakabilirsiniz.
3- mouse Pad'ler hakkında gerekli araştırmayı yapmamış bilinçsiz bir tüketici de olabilirsiniz elbette.

Düşük bütçelerde maalesef pek kaliteli ürünlere erişmek mümkün olmuyor. Bu durumda kumaş mouse Pad'ler çokça tercih ediliyor. Tabii bu her kumaş mouse pad kötüdür demek değildir, gayet kaliteli kumaş mouse Pad'lerde vardır fakat rehberimizin konusu kötü malzeme kalitesine sahip mouse Pad'lerde kabarma sorunu.

Peki neden kabarma sorunu oluşur?

Kalitesiz malzeme+kalitesiz yapışkan+kalitesiz kumaş birleşince ortaya pek sağlıklı ürünler çıkmayabiliyor, ilk alındığında bir sorun yokmuş gibi gözükse bile kullanımla beraber kabarma oluşması muhtemeldir.

Bu kabarmaların bir diğer sebebi de sıvı temasıdır.

Suya dayanıklılık özelliği olmayan mouse Pad'lerde su teması sonucu kabarma sorunu oluşabilir.

Peki kabarma durumunda nasıl bir yol izlenebilir?

IMG_20230302_201753.jpg

Öncelikle fotoğraftaki ürünü size tanıtayım, kendisi 90x40 boylarında çakma bir Razer Goliathus mouse pad.

Çakma olduğunu nereden mi biliyorum?

1- taban kısmında ürünün orijinalinde bulunan ile aynı malzeme kullanılmamış.
Amazon'da satılan orijinal ürün.

71TFsfu26nL._AC_SX679_.jpg

Bende bulunan sahte ürün.

1681406540712.jpg

2- paketi açtığımda çok kötü bir kokusu vardı.
Bu belirtilerden çakma olduğunu gayet net bir şekilde söyleyebiliyorum.

Gelelim sorunumuzun çözümüne.

Uyarı: Yazdıklarım tüm mouse Pad'lerde işe yaramayabilir malzemeye, yapıştırıcıya ve kumaşına bağlı olarak bir sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken bir ütü ya da fön makinesinden yardım almamız gerekmekte.

Eğer fön makinesi kullanacaksanız sadece elinizle bile düzeltebilirsiniz kabaran bölgeye sıcak hava üfleyerek.
Uygulama için bir video çektim kısaca buradan izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En üstteki fotoğraftaki kabaran bölgeye işlemi uyguladığım için mouse pad üzerinde fotoğraftaki ile aynı yere fön makinesi ile hava üflemiyorum.

Elinizde fön makinesi bulunmuyorsa mouse Pad'in üzerine ek bir kumaş katmanı ekleyerek bir süre ütü ile ütüleyin.

Çok uzun süre ütülerseniz yakma şansınız var dikkatli olmalısınız.

Bu işlemlerden sonra mouse Pad'iniz elbette ilk günkü gibi olmayacaktır, bunun bilincinde olmalısınız. Sadece günü kurtarmak adına uygulanabilecek bir çözümdür ve her zaman işe yaramayabileceği gibi olumsuz bir sonuca da yol açabilir.

Uygularken bunun bilincinde olmalısınız.

Bu oluşturduğum ilk rehber. Bu yüzden gördüğünüz yanlışlıkları belirtirseniz sevinirim kendimi geliştirebilmem adına.

Son düzenleme:
Forumda bu konuda içerik olmadığını gördüm ve bir rehber oluşturmaya karar verdim.

İlk sorumuzla konuya giriş yapalım.

Kalitesiz mouse pad alınır mı?

Elbette alınabilir ama bu ürünlerden çok uzun ömürlü bir deneyim beklemek mantıklı olmaz.

Kalitesiz mouse Pad'ler neden tercih ediliyor?
Yaygın tercih edilme sebepleri:

1- kimimiz yüksek bütçe ayıramayabiliyoruz mouse pad için, böyle bir durumda idareten alınabilir.
2- satın alınırken sadece farenin altını korusun ya da masa boş durmasın, gerekirse kötü olsun gözüyle de bakabilirsiniz.
3- mouse Pad'ler hakkında gerekli araştırmayı yapmamış bilinçsiz bir tüketici de olabilirsiniz elbette.

Düşük bütçelerde maalesef pek kaliteli ürünlere erişmek mümkün olmuyor. Bu durumda kumaş mouse Pad'ler çokça tercih ediliyor. Tabii bu her kumaş mouse pad kötüdür demek değildir, gayet kaliteli kumaş mouse Pad'lerde vardır fakat rehberimizin konusu kötü malzeme kalitesine sahip mouse Pad'lerde kabarma sorunu.

Peki neden kabarma sorunu oluşur?

Kalitesiz malzeme+kalitesiz yapışkan+kalitesiz kumaş birleşince ortaya pek sağlıklı ürünler çıkmayabiliyor, ilk alındığında bir sorun yokmuş gibi gözükse bile kullanımla beraber kabarma oluşması muhtemeldir.

Bu kabarmaların bir diğer sebebi de sıvı temasıdır.

Suya dayanıklılık özelliği olmayan mouse Pad'lerde su teması sonucu kabarma sorunu oluşabilir.

Peki kabarma durumunda nasıl bir yol izlenebilir?

Eki Görüntüle 1738827

Öncelikle fotoğraftaki ürünü size tanıtayım, kendisi 90x40 boylarında çakma bir Razer Goliathus mouse pad.

Çakma olduğunu nereden mi biliyorum?

1- taban kısmında ürünün orijinalinde bulunan ile aynı malzeme kullanılmamış.
Amazon'da satılan orijinal ürün.

Eki Görüntüle 1738964

Bende bulunan sahte ürün.

Eki Görüntüle 1738852

2- paketi açtığımda çok kötü bir kokusu vardı.
Bu belirtilerden çakma olduğunu gayet net bir şekilde söyleyebiliyorum.

Gelelim sorunumuzun çözümüne.

Uyarı: Yazdıklarım tüm mouse Pad'lerde işe yaramayabilir malzemeye, yapıştırıcıya ve kumaşına bağlı olarak bir sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken bir ütü ya da fön makinesinden yardım almamız gerekmekte.

Eğer fön makinesi kullanacaksanız sadece elinizle bile düzeltebilirsiniz kabaran bölgeye sıcak hava üfleyerek.
Uygulama için bir video çektim kısaca buradan izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En üstteki fotoğraftaki kabaran bölgeye işlemi uyguladığım için mouse pad üzerinde fotoğraftaki ile aynı yere fön makinesi ile hava üflemiyorum.

Elinizde fön makinesi bulunmuyorsa mouse Pad'in üzerine ek bir kumaş katmanı ekleyerek bir süre ütü ile ütüleyin.

Çok uzun süre ütülerseniz yakma şansınız var dikkatli olmalısınız.

Bu işlemlerden sonra mouse Pad'iniz elbette ilk günkü gibi olmayacaktır, bunun bilincinde olmalısınız. Sadece günü kurtarmak adına uygulanabilecek bir çözümdür ve her zaman işe yaramayabileceği gibi olumsuz bir sonuca da yol açabilir.

Uygularken bunun bilincinde olmalısınız.

Bu oluşturduğum ilk rehber. Bu yüzden gördüğünüz yanlışlıkları belirtirseniz sevinirim kendimi geliştirebilmem adına.
Konuyu açtığınız bildirimi geldi cidden ellerinize sağlık. Bendede Orijinal Razer Goliathus mobile stealth edition var. Görüntüsü şu şekilde;
20230413_234012.jpg
20230413_233949.jpg
20230413_234001.jpg

Pek net olmamış kusura bakmayın. Orijinalliğinden şüphe edenler (Razer Goliathus) bu görsellere bakabilir bendeki orijinal. Konudan alakasız oldu ancak faydalı olur diye söyledim. Konu için de teşekkür ediyoruz çoğu kişi için faydalı bir konu olmuştur.

Konuyu açtığınız bildirimi geldi cidden ellerinize sağlık. Bende de orijinal Razer Goliathus Mobile Stealth Edition var. Görüntüsü şu şekilde;
Eki Görüntüle 1739114Eki Görüntüle 1739112Eki Görüntüle 1739113
Pek net olmamış kusura bakmayın. Orijinalliğinden şüphe edenler (Razer Goliathus) bu görsellere bakabilir bendeki orijinal. Konudan alakasız oldu ancak faydalı olur diye söyledim. Konu için de teşekkür ediyoruz çoğu kişi için faydalı bir konu olmuştur.

Umarım birileri gerçekten faydalanır da yazdığıma değmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı