Kafayı yemek üzereyim

Fakirlik mutluluk demiyorum ama para her şeyi çözemez.
Ben de içimdeki çocuğu öldürdüm çoktan.
Dışarıdan bakıyorsun bana geziyor, tozuyor, istediğini yapıyor parası var gibi ama öyle değilim.

Eskisi gibi samimi değilim. Neşeli değilim.
Gemileri ben de yaktım. Bilmiyorum yoruldum işte hani eskiden yaşam sevinci vardı ben o da yok artık. Hala hedefler koyuyorum kendime yapıyorum onları dışarıdan başarılı görünüyorum ama yorgunum işte.
Hiçbir şey düşünmüyorum en iyisi şimdilik bu görünüyor.

Öyle akışına bıraktım sürüklenip gidiyorum 👋

Ben senin yaşadıklarının bir tık üstünü yaşıyorum, emin ol günün en az 12 saatini düşünerek geçiriyorum. O psikologdan da bir halt olmaz, bu tip sorunları ilaçlarla düzeltemezsin.

Benim pandemi varken yaşadıklarımı yaşamışsın. Bir süre sonra düzelirsin gibime geliyor bana, bana öyle oldu şahsen.

Zenginlik her şeyi çözer. Kim ne derse desin.

Dünyayı altıgen adalar haline getirip, yeni bir dünya kurmak istiyorum. Karşıma çıkanları ise tüm bağlarıyla beraber rahat bir hayat geçireceği müebbet hapse sokmak istiyorum. Sence para bunları kısa vadede yapar mı?

Zenginlik her şeyi çözer. Kim ne derse desin.
Bir şey çözdüğü falan yok. Varsa da ben görmedim şu ana kadar.
Ben senin yaşadıklarının bir tık üstünü yaşıyorum, emin ol günün en az 12 saatini düşünerek geçiriyorum. O psikologdan da bir halt olmaz, bu tip sorunları ilaçlarla düzeltemezsin.
Benim günüm düşünmekle geçiyor, takmıyorum ya. Sen de takma bence. Düşünmek güzeldir. Enazından düşünmeden konuya dalan insanlardan değilsin böyle düşün.

Bir şey çözdüğü falan yok. Varsa da ben görmedim şu ana kadar.

Benim günüm düşünmekle geçiyor, takmıyorum ya. Sen de takma bence. Düşünmek güzeldir. Enazından düşünmeden konuya dalan insanlardan değilsin böyle düşün.
Eğer zenginsen hayatları değişmeyi kabul ederim.

Eğer zenginsen hayatları değişmeyi kabul ederim.
Zengin değilim. Gördüklerimi söylüyorum, sonuçta ben değilsem akrabalardan biri zengin oluyor.

Genellikle gördüğüm kadarıyla etkisi yok belli bir yerden sonra.

Fakir olun en iyisi demiyorum zaten, ama zengin olmanın da bir şey katacağını sanmıyorum. Orta durumda olmak yeterli.

Benim günüm düşünmekle geçiyor, takmıyorum ya. Sen de takma bence. Düşünmek güzeldir. En azından düşünmeden konuya dalan insanlardan değilsin böyle düşün.

O kadar kolay değil, tüm gün beni didikliyor. Vazgeçmek istiyorum ama bağımlısı olmuş gibiyim, vazgeçemiyorum. Hayatımın içine sıçtı ama hâlâ onu takip etmek istiyorum. Çevrem o kadar zıt ki sosyal ihtiyaçlarımı kendi kendime konuşarak geçiriyorum. Herhangi birine haksız yapılan olumsuz eylemleri o kadar fazla kafaya takıyorum ki içimdeki kin ve nefret büyüyor. En yakın zamanda bir psikiyatr ile görüşeceğim galiba.

O kadar kolay değil, tüm gün beni didikliyor. Vazgeçmek istiyorum ama bağımlısı olmuş gibiyim, vazgeçemiyorum. Hayatımın içine sıçtı ama hâlâ onu takip etmek istiyorum. Çevrem o kadar zıt ki sosyal ihtiyaçlarımı kendi kendime konuşarak geçiriyorum. Herhangi birine haksız yapılan olumsuz eylemleri o kadar fazla kafaya takıyorum ki içimdeki kin ve nefret büyüyor. En yakın zamanda bir psikiyatr ile görüşeceğim galiba.
"Hayatımın içine sıçtı" kısmı hariç birebir aynıyız hocam. Fazla düşünmemin ve kendi kendime konuşmamın kendime olumsuz etki ettiğini görmedim, hatta yararlı geldiğini bile söyleyebilirim.

Ülkemizde insanların hayata karşı heyecanını koruması çok zor bir hal aldı. Kendinizi yenilemenizi öneririm. Yeni uğraşlar, yeni dostluklar hatta ki cesaretiniz de yerindeyse yeni bir ilişkiye yelken açmanızı öneririm. Hayatınıza heyecan katacak şeyler bulmak bu sorunu çözecektir. İlaçlar sadece para tuzağından ibaret. Bir işe yaradığını siz de ben de düşünmüyoruz.

İnsanlar sizi dinlemek zorunda değil bu bir gerçek ama öyle insanlar da olacak ki sizi karşılıksız ve gerçekten yardım etmek istercesine yanınızda olacaktır. Çevrenizi biraz daha pozitif ve aktif insanlarla doldurursanız siz de yeniden aktif bir birey olabilirsiniz.

Belki iyi gelebilir bu şarkı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı