Kafayı yemek üzereyim

Vallahi hocam kim derse desin üniversite konusu kafamda gitti neredeyse. Sıcak bakmıyorum. Ben kendi uygulamamı yapmak istiyorum.

Sana faydası dokunabilecek olan bilmediğin bir şeyi baştan kafandan silmene açıkçası üzüldüğümü söyleyebilirim. Herkesin de dediği gibi kendini bu zamanlarda hissiz hissetmen gayet normal. İş derdine çare bulmadan çok biraz daha üniversite iknasına döndü gibi oldu ama olsun🙂, benim daha diyecek bir şeyim kalmadı, umarım verdiğin kararlardan dolayı ileride hüsrana uğramazsın, keşke demezsin kardeş. Vesselam 🙂

Sana faydası dokunabilecek olan bilmediğin bir şeyi baştan kafandan silmene açıkçası üzüldüğümü söyleyebilirim. Herkesin de dediği gibi kendini bu zamanlarda hissiz hissetmen gayet normal. İş derdine çare bulmadan çok biraz daha üniversite iknasına döndü gibi oldu ama olsun🙂, benim daha diyecek bir şeyim kalmadı, umarım verdiğin kararlardan dolayı ileride hüsrana uğramazsın, keşke demezsin kardeş. Vesselam 🙂

Peki üniversite okuyacaksam kendi bölümümle alakalı puan fark etmeksiniz herhangi bir üniversiteye gideyim mi?

Peki üniversite okuyacaksam kendi bölümümle alakalı puan fark etmeksiniz herhangi bir üniversiteye gideyim mi?
Hayır, üniversite denilen şey lise devamı değildir. Herhangi bir yerde okunmakla olmaz.

Bu ülkedeki asli üniversiteler bellidir. Bir bölüm aklına geldiğinde Türkiye'deki hangi üniversite aklına geliyorsa o üniversite bir asli üniversitedir. Türkiye'de çok belli zaten asli üniversiteler. ODTÜ, İTÜ, Hacettepe vb. hepsini saymaya gerek yok bilirsin zaten.

Eğer bu saydığım asli üniversitelerden birisinde okumayacaksan çokta bir önemi yok üniversitenin. Sadece diplomanı alır ve iş bulursan bulursun. Kendini geliştirmen de tamamen sana kalır, kendini geliştirecek düzgün ortam da bulma ihtimalin baya az o üniversitelerde.

Lafın kısası her ilde bulunan üniversitelerden birisine gideceğine kendine yatırım yap daha mantıklı. Boştan yere lisenin devamı gibi okuyup sonucunda bir şey elde etmemeye ne gerek var?

Hocam bir dahaki sefere paragraf başı yapın ve metni paragraflara bölün lütfen. Böyle okuması çok zor oldu. Konuya dönecek olursam bence ilaçlarını almaya devam et çünkü almazsan daha kötü olur musun yoksa iyi mi olursun biz bilemeyiz.

İkinci olarak dediğin gibi rehber öğretmenin iş gereği seninle ilgileniyor yoksa seni sallamaz bile. Yani boş yere bu konudan hocana gidip aranda tatsızlık çıkartma sonra başın derde girebilir belli olmaz. Son olarak yaşadıkların normal, çoğu ergen aynı duyguları paylaşıyor sadece dozajı insandan insana değişiyor.

Çünkü aptal insanlar hiçbir şeyi kafalarına takmadıkları için mutlular
Saçmalık. Asıl değiştiremeyecekleri şeyler hakkında kafa patlatmayarak asıl "zekiliği" onlar yapar. Karşımıza ne çeşit engel çıkarsa çıksın, nasıl bir çıkmazda olursak olalım gülümseyerek basamakları çıkmaya devam etmeliyiz. Para bir şeyi çözmez. Yaşadığımız bu coğrafyada doktor olabilecek genç bir arkadaşımız intihar etti. Sizce bu arkadaşın para kazanmaya ihtiyacı var mıydı? Önemli olan hayata bakış açımız.

Hayır, üniversite denilen şey lise devamı değildir. Herhangi bir yerde okunmakla olmaz.

Bu ülkedeki asli üniversiteler bellidir. Bir bölüm aklına geldiğinde Türkiye'deki hangi üniversite aklına geliyorsa o üniversite bir asli üniversitedir. Türkiye'de çok belli zaten asli üniversiteler. ODTÜ, İTÜ, hacettepe vb. hepsini saymaya gerek yok bilirsin zaten.

Eğer bu saydığım asli üniversitelerden birisinde okumayacaksan çok da bir önemi yok üniversitenin. Sadece diplomanı alır ve iş bulursan bulursun. Kendini geliştirmen de tamamen sana kalır, kendini geliştirecek düzgün ortam da bulma ihtimalin bayağı az o üniversitelerde.

Lafın kısası her ilde bulunan üniversitelerden birisine gideceğine kendine yatırım yap daha mantıklı. Boştan yere lisenin devamı gibi okuyup sonucunda bir şey elde etmemeye ne gerek var?

Yani ben de bu dönemler derslere çalışmadığım için bahsettiğiniz üniversitelere gitmem zor. O yüzden kendimi geliştirmek istiyorum. Hatta artık şu üniversite okunmadan bir şey olmaz algısını etrafımdaki insanlarda kırmak istiyorum. Kendi başarım ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı